Wizyta w Auto Aqua Park Warszawa

Co można ciekawego powiedzieć o myjni samochodowej? Jeżeli nie przykładacie dużej wagi do szczegółów i potrzebujecie tylko oczyścić pobieżnie samochód, to pewnie niewiele. W takiej sytuacji  ważne jest jak szybko i za jaką cenę Wasz samochód znów będzie lżejszy o warstwę brudu.

Gdy jednak macie nieco większe wymagania, okazuje się, że myjnia myjni nierówna!myjnia-galeria-mokotow

Stąd dziś krótka refleksja na temat myjni Auto Aqua Park, zlokalizowanej w Galerii Mokotów w Warszawie.

W Krakowie korzystam z przywileju posiadania podwórka i najczęściej samemu czyszczę samochody. Relaksujące zajęcie pozwala oderwać się od natłoku spraw codziennych. No i sam odpowiadam przed sobą za robotę. Co prawda nie wypłacam sobie wynagrodzenia, ale przynajmniej mogę na koniec dnia powiedzieć „dobra robota”.

Żyjąc jednak sporą część roku w Warszawie skazany jestem na korzystanie z różnych myjni. Do tej pory najczęściej wybierałem albo myjki ciśnieniowe albo szczoty. Teraz powinno się odezwać grono znawców tego, że szczoty to syf i lepiej od razu przejechać kluczami po samochodzie. Śmiało – komentujcie! :)

Wracając do Aqua Park, robiąc zakupy w Galerii postanowiłem pierwszy raz w życiu zostawić auto akurat na myjni. Wychodząc z założenia, że „nie spróbujesz to się nie dowiesz” dzielnie wręczyłem kluczyki, wybrałem opcję mycia oraz nałożenia wosku ręcznego i oddałem się radości zakupów.

Z zaplanowanych zakupów niewiele wyszło, dlatego po godzinie byłem znów na parkingu gdzie auto właśnie zostało odstawione na parking. Fakt, że byłem w tygodniu sprzyjał, bo najzwyczajniej nie było żadnej kolejki i pracownicy uwinęli się idealnie w zadeklarowanym czasie.

 

Jak wyszło?

Wyszło bardzo dobrze. Porównanie mam do kilkunastu myjni w całym kraju, z których korzystałem przez ostatnie kilka lat.auto-aqua

Z zewnątrz kurz, błoto i zanieczyszczenia zostały ładnie usunięte. Szyby nie miały smug i zacieków. Nawet przestrzeń między kołpakiem, a felgą została doczyszczona. Dodatkowy plus za wykorzystanie czernidła do opon, co nie jest standardem (a szkoda).

Przyglądając się bliżej też widać staranność bo wszystkie progi zostały dodatkowo umyte, wraz ze wszystkimi blachami. Jedyny zostawiony element to wlot paliwa. Nikt nie otworzył go aby umyć brudu, który zawsze się osadza.

Mimo wszystko ocena ponad średnią, z którą do tej pory miałem do czynienia.

Koszt? 105 zł. 35 złotych za mycie, pozostała część to wosk. Jak na cenę dokładnego wyczyszczenia samochodu z zewnątrz razem z użyciem czernidła do opon to samo mycie wydaje się być atrakcyjne cenowo. Usługa woskowania jest jeszcze trudna do oceny bo nie wiem jak długo będzie efektywnie działał wosk i ile jest wart.

Czekajcie zatem na aktualizację tej kwestii.

myjnia-galeria-mokotow-auto-aqua-park

Tymczasem jeżeli szukacie miejsca gdzie można dobrze umyć samochód, podczas gdy Wy zajmiecie się czymś innym, to Aqua Park w Galerii Mokotów jest warte odwiedzenia.

 • jack_Ooo

  I jak wosk?

  Wierzę, że wpis nie jest sponsorowany przez aqua park bo zamierzam ich odwiedzic wkrotce

  • Wosk bardzo dobrze, bo jeszcze nie padało:) Dam znać jak się trochę zużyje.

   PS. Wszystkie wpisy powstałe w wyniku współpracy komercyjnej są oznaczone na początku (vide wpisy w Vervą) dlatego jeżeli kogoś oceniam to tylko jako ich Klient.

   • Wosk na razie dobrze. Każdy deszcz to ładne kropelkowanie.

    Nie jest to najpiękniejsze kropelkowanie jakie widziałem, ale na razie się utrzymuje (pomimo 1 mycia w międzyczasie).

    So far, so good!

 • Bardzo ładnie wygląda to na zdjęciach, ciekawe jak na realu. Pewnie trzeba przekonać się osobiście czy warto wydać te 100zł. Bardzo ciekawy jestem jak długo utrzyma się efekt woskowania. Nie zapomnij nas o tym poinformować :)

  • Będzie, będzie:)

   PS Kojarzycie ten wosk ze zdjęć?

 • Krzysztof

  Galeria Kazimierz porażka pracownik ktory w bezczelny sposob pyskuje i mówi ze nic z tym nie zrobi.
  Przyjechałem brudnym autem , wyjechałem brudnym autem. Straciłem czas, pieniądze i nerwy.

  • Krzysztof jednorazowy przypadek czy zawsze tak jest?
   W Warszawie obsługa była spoko