Carspotting #2

Nie wiem kiedy minął lipiec i sierpień. Sporo się działo – zupełnie, jakby nie był to okres wakacyjny.

W międzyczasie uwieczniłem na moim telefonie i aparacie sporo zdjęć samochodów codziennie mijanych na ulicach Warszawy i Krakowa. Wybranymi i jednocześnie najciekawszymi chciałem się z Wami podzielić!

Zapraszam na drugą odsłonę moich zdjęć carspottingowych. A tych, którzy przegapili pierwszą zapraszam do wcześniejszego wpisu.

Carspotting by Moto Soul- odcinek 2.
|| Lipiec-Sierpień 2015 ||

EGZOTYKI

Cars spotting to wiadomo… egzotyki dlatego na pierwszy ogień idzie prawdziwy egzotyk czyli Cherry QQ. Innymi słowami mówiąc chińska podróbka Matiza. Rarytasik!

017-car-spotting-Chery QQ3-311 018-car-spotting-Chery QQ3-311 016-car-spotting--Chery QQ3-311

Niejako kontrastowo pokazuję Ferrari 488 napotkane przy stacji Mercedes.

069-car-spotting-Ferrari-488

Drugie w kolejności są samochody tuningowane. Stawkę otwiera….

TUNING

Ford Focus w fantastycznym malowaniu. Może się podobać lub nie ale wyróżnia się z tłumu.

 

Drugi Ford Focus, to przykład pomysłu, który mi osobiście nie przypadł do gustu ale widać, że był realizowany z konsekwencją.

 

I jeszcze BMW serii 3 ze zmienionym przodem. Niby mocna ingerencja w wygląd samochodu ale dobrze się broni!

Niecodziennie można spotkać takie Volvo S40 :)

No i kończąc wątek tuningowy samochód mocno zmieniony względem oryginału ale jednak jest to robota fabryczna. Przed Wami wyjątkowa Alpina B4.

 

MOCNE OD POCZĄTKU

Teraz chwila na mocne samochody seryjne. Serię rozpoczynają dwie generacje Subaru Impreza. Jedna w stroju ślubnym, druga to już niebieski klasyk.

 022-car-spotting-subaru-impreza-colin-mcrae 023-car-spotting-subaru-impreza-colin-mcrae-sti 019-car-spotting-subaru-impreza-colin-mcrae 020-car-spotting-subaru-impreza-colin-mcrae

Mam słabość do Mini. Zwłaszcza w wersji JCW – John Cooper Works. Samochód aż krzyczy na drodze „zwróć na mnie uwagę”. Zupełnie jak BMW i3 – chociaż stworzone w zupełnie innej filozofii, potrafi równo mocno wciskać w fotel, co przetestowałem podczas Targów w Poznaniu.

 

Nowy Seat Leon Cupra w 280-konnej wersji.

Poniżej Focus RS (wolę poprzednią generację świateł Focusa mk2, ale nawet pomimo tego jest to zdecydowanie najlepsza bryła tego modelu ever!)

  

Pojedyncze wrzutki czyli Mazda 3 MPS, Audi TT RS oraz Mercedes klasy A AMG.

  

Poza jakimikolwiek kategoriami

Jeszcze kilka samochodów, które są tak wyjątkowe, że zawsze powodują skręt karku gdy mija się je na ulicy:) Przed Wami: Saab 9-3 cabrio (jak on nie potrafi się zestarzeć z zewnątrz; a takie zestawienie kolorystyczne powoduje szybsze bicie serca), Chervolet Crossfire (genialny tył!), Acura ZDX (jedyna jaką widziałem w Polsce!) i Chevrolet PT Cruiser (na którego chorowałem kiedyś przez dwa tygodnie; świetne malowanie!).

        

Teraz czas na podróż w czasie czyli Pontiac Grand Prix z 77 roku (przyćmiewa wszystko w okolicy) oraz klasyczny Chevrolet Camaro (popatrzcie też na ten wydech na zdjęciu tytułowym!).


     

Dalej mamy Fiat 124 Abarth (którego na 100% widziałem na jakiejś wystawie ale nie mogę przypomnieć sobie kiedy), Forda Mustanga Shelby (moim zdaniem najlepiej wyglądające generacja) i mój obiekt westchnień czyli Jaguar XKR (samochód z perfekcyjnie poprowadzonymi liniami nadkoli z tyłu).

     

SAMOCHÓD ODCINKA

A zwycięzcą odcinka zostaje klasyczny Chevrolet Corvette. Linie nadwoza nie do podrobienia! Ależ on jest ogromny na żywo:)

     

 

 

PS. Kolejna część powinna być zaraz na początku listopada ale będzie sporo uboższa bo spotykam ostatnio zdecydowanie mniej ciekawych okazów na drogach.

  • Dref

    Czarno czerwone camaro, dramat a wydech wioska

    • Nieprawda:) Nie mogę przyjąć takiej argumentacji.

      W każdym innym samochodzie tak by było, ale tutaj pasuje jak mało gdzie (bardziej pasowałoby tylko w AC Cobra).