Co warto zobaczyć na Moto Sport & Tuning Show

Tak jak zapowiadałem jutro będę na Moto Sport & Tuning Show w Warszawie. Całość targów odbywa się w dniach od 22 do 24 maja w halach MT Polska. Ja będę tylko w piątek dlatego przetrę dla Was szlak i zweryfikuję co warto zobaczyć. Bo zapowiedzi są bardzo obiecujące… 

Chyba z całego wydarzenia najbardziej zadowoleni będą fani rajdów samochodowych i driftu. Jedną z głównych atrakcji będzie okazja spotkania Filipa Nivette i jego Forda Fiestę R5. Poza w dniu jutrzejszym gościem specjalnym będzie Klaudia Podkalicka (którą spotkałem już przy okazji ogłoszeń konkursu Internetowy Samochód Roku) –  jedna z najszybszych kierowców rajdowych i wyścigowych.  Fani driftu z pewnością docenią też  Karolinę „Karolę” Pilarczyk – nazwana Królową Polskiego Driftu i jej różowego Nissan 200sx Silvia z silnikiem z Corvette.

Ja szczególnie cieszę się z okazji poprzyglądania się bliżej jednemu staruszkowi. Fiat 124 Abarth. Samochód, którego wciąż nie mogłem dopaść bo nie bywałem tam gdzie był pokazywany. Tym razem mu się nie upiecze:)

Z nowszych samochodów mnie, jako fana Seata Leona, szczególnie ciekawi szansa zobaczenia w końcu Leona z pakietem aerodynamicznym i porównanie go, na spokojnie, na żywo z Cuprą.

Jakie inne wozy będą pokazane? Organizatorzy uchylali rąbka tajemnicy na Facebooku, ale jutro sami zobaczycie u mnie na Instagramie.

Będą też części bywalcy tego typu imprez: Yanosik (którego jestem wielkim fanem) i EasyDrift (czyli patent na drift każdym samochodem przy nawet niskich prędkościach – pisałem o tym przy relacji z Poznania).

Ciekawe może być też spotkanie z WUT Racing – zespłem Formuly S.A.E. Projekt studencki to porywający mały bolid, który regularnie bierze udział w zawodach.

Co prawda piątek jest przewidziany głównie dla przedstawicieli mediów ale wiem, że bramu dla zwiedzających otworzą się jeszcze tego samego dnia o 16. Warto będzie przyjechać bowiem koniec dnia, gdy ja już będę w drodze do Krakowa, Wy będziecie mogli spędzić oglądając film The Transporter w kinie samochodowym.

W sobotę i w niedzielę zobaczyć zaś będzie można Moto Circus i ich pokazy kaskaderskie – w tym jazdę na 2 kołach.

Podsumowując – jeżeli spędzacie weekend w Warszawie to wybierzcie się koniecznie na targi. Alternatywnie możecie też zahaczyć o kolejnę edycję Cars & Coffee – ostatnia była całkiem udana.