Dzień Blogów 2016

Dziś wypada Dzień Blogów. Jak co roku, ostatni dzień sierpnia poświęcamy polecaniu innych twórców, których regularnie czytamy i podglądamy.

 

W tym roku skupiam się na blogach moto. I chociaż pojawiały się już w przeszłości rankingi blogów motoryzacyjnych, to jest nas (twórców) stosunkowo niedużo. Dlatego też chwilowo zarzuciłem tamten pomysł. Może wrócę do niego początkiem 2017…

 

Tymczasem chciałem Wam pokazać 3 blogi o tematyce samochodowej, które warto poznać.

 

#1 Stary wyjadacz

Na pierwszy ogień idzie Prentki Blog i Tommy jako jeden z najbardziej powalających twórców. Przez ostatnie lata regularnie tworzył swoje projekty samochodowe i powoli rozwijał bloga. Tymczasem od ostatnich kilku miesięcy mam wrażenie, że nabrał tempa tak dużego, że stał się jednym z najciekawszych punktów na blogowej moto mapie.

Świetnie pisane felietony, pięknie pokazywane projekty samochodów, ciekawe akcje komercyjne i ogromny dystans do rzeczywistości. Nie znać Prentkiego to wstyd.

prentki blog 2016

 

#2 Na fali

Tym razem wydanie podwójne. FreshFuel PorscheDriver. Blogi Tomka to skarbnica wiedzy o jego samochodach i wyjątkowych miejscach, które odwiedzał. Nie ma miejsca tu na nudne newsy, porównania techniczne i inne suche fakty. To blog pełną gębą – pełen emocji i przemyśleń twórcy. A wszystko to w oparach benzyny.

Ostatnio najwiecej dzieje się na blogu związanym z Porsche, gdzie Tomek poświęca się swojemu niemieckiemu nabytkowi w 100%. W zasadzie to się mu nie dziwię. Piękna sztuka!

fresh fuel porsche driver

 

#3 Duma

Filipa spotkałem podczas Top Gear Live. Siedzieliśmy obok siebie i po prostu zaczęliśmy gadać. Wtedy Filip wypalił, że blog to byłaby świetna sprawa.

I kilka tygodni po tym zdarzeniu założył MotoryzacjęFilipa i regularnie ją zapełnia swoimi materiałami. Jeździ na eventy, premiery i jazdy testowe. Widać, że po prostu żyje samochodami.

Jestem niezwykle dumny, bo w głębi serca czuję się ojcem chrzestnym tego miejsca. I kibicuję mu po cichu od dawna. I ten wpis jest właśnie dla takich osób jak on – blogów, które warto czytać.

motoryzacjafilipa 2016

 

Enjoy reading!