Nie tylko o motoryzacji…

31 sierpnia to Dzień Blogów. Z tego powodu chciałem podzielić się z Wami 3 blogami, które wychodzą poza strefę ściśle związaną z samochodami, gadżetami do aut i ogólnie pojętą motoryzacją.

Mój agregat blogów, feedly (screen tytyłowy), zawiera obecnie ponad 150 blogów. Poniżej przedstawiam spośród nich trzy, które regularnie czytam, które szczerze polecam. Wszystkie mają jeden wątek wspólny: mówią o stylu. To rzecz, która wyróżnia, przyciąga i mówi o tym kim jesteśmy.
Swoją drogą to tak jak z samochodami. Motoryzacja bez stylu, bez duszy byłaby jak taniec z robotami. Niby wszystko wygląda jak w podręczniku, ale brakuje duszy.

blog-everydaycarry-mrvintage-szarmant

Everyday-Carry.com
Luźnym tłumaczeniem EDC (EveryDay Carry) to rzeczy, które mamy zawsze ze sobą. Blog prezentuje przedmioty użytkowników z całego świata, które noszą zawsze przy sobie. EDC jest całą filozofią związaną z byciem przygotowanym na wiele różnych wypadków. Stąd zestawy, poza oczywistymi elementami jak zegarki, portfele i telefony, zawierają często scyzoryki, linki, mini apteczki, notesy i noże.
Przekrojowość zestawów prezentuje jak zróżnicowanymi dyscyplinami zajmują się czytelnicy (od typowo miejskich, po takie których użyteczność jest tylko w wypadku przebywania w terenie) oraz kręgów kulturowych (np. zestawy z USA bardzo często zawierają broń palną).
Szczególnie polecam fanom gadżetów (bo można znaleźć wyjątkowe perełki) oraz dla osób, które lubią „być przygotowane” na wszelkie ewentualności. O moim EDC opowiem innym razem:)

Mr. Vintage
czyli Michał Kędziora.
Styl jest jedną z bardzo istotnych dla mnie spraw zarówno w życiu prywatnym jak i w motoryzacji. Dlatego potrafię docenić samochody, które podobno mają słabą trakcję, ale ich wygląd jest zjawiskowy (np. BMW Z8).
Blog Mr Vintage, w odróżnieniu od Z8, nie ma żadnych wad. Michał pisze dużo (jak wielu blogerów) ale również mądrze (tu zdecydowanie mniej) o modzie męskiej. Widać, że zna się na rzeczy i dzięki niemu dowiedziałem się bardzo dużej ilości nowych rzeczy dotyczących tego jak łączyć elementy ubioru, jakie materiały wybierać i podpatrywać stylizacje innych. Wszystko to pozwala mi obecnie tworzyć swój własny styl ubioru.

Szarmant.pl
szarmant-mercedesSzarmant, a właściwie Roman Zaczkiewicz to drugi blog modowy, który polecam. szarmant na co dzień prowadzi z ubraniami szytymi na
miarę. Dużo pisze o klasycznej modzie męskiej. Częściej sięga po klasyczne zestawy ubrań, dzięki czemu w mojej opinii te dwa blogi modowe doskonale się uzupełniają i dla mnie są idealnym zestawem.
No i jest jeszcze jedna rzecz, która Wam się spodoba. Szarmant jeździ świetnie wyglądającym samochodem. Mercedes Benz W123 coupé.

No przecież musiał być jakiś wątek motoryzacyjny, prawda?