Forza Italia 2014 relacja

Jest grupa osób, które by zrelaksować się chadza do galerii podziwiać sztukę. Inni wybierają filharmonię również by otaczać się pięknym dźwiękiem. Ja preferuję zloty motoryzacyjne bo zapewniają wyjątkowe rzeźby, które emitują dźwięki które powodują gęsią skórkę.

A jeżeli wybierać się na zlot motoryzacyjny to najlepiej taki gdzie są włoskie maszyny. Sam wiele lat mocno udzielałem się na forum Fiata Barchetta. Tak jak wiele innych popadało ono w monotonię tematów związanych z jednym modelem. Forza Italia to środowisko ponad podziałami. Liczy się tylko odpowiednia, włoska, krew. Lub poczucie dobrego smaku :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejna edycja zlotu Forza Italia, odbywająca się tym razem w Rozalinie, w zasadzie nie musiała nic udowadniać. Poprzednie lata pokazały, że można zorganizować wydarzenie łączące wiele klubów, wiele marek i setki samochodów. Bardzo się cieszę, że zespół nie postanowił przebijać zeszłorocznej edycji Forzy. Uniknęli udowadniania, że zawsze musi być głośniej i z większym rozmachem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Było za to piknikowo. Tak bardzo, że od godziny 9 miałem ochotę otworzyć wino, usiąść na trawie i po prostu kontemplować urodę samochodów, skuterów i motocykli. Tylko córka z żoną, czekające w domu, powodowały, że nie zostałem cały dzień. Mimo niewielkiego obszaru, mnogość rzeczy, która była przygotowana (i samochodów na parkingu!) powodowałaby, że nie nudziłbym się nawet minuty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W zasadzie nie wyobrażam sobie innego miejsca, gdzie można z bliska pooglądać taką gamę samochodów. Bez pośpiechu. Z masą osób, gotowych opowiedzieć historię ich modelu. Ludzi posiadających szczerą radość i dumę, że mają cholernie ładne samochody. Tak ładne, że niektóre wymykają się zegarowi i nie potrafią zestarzeć. Taka jest Alfa GT, 159 i Spider. Taka będzie Alfa 4C, główna atrakcja tego dnia, nawet pomimo Lamborghini stojącego parę metrów obok.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kuba, jeden z głównych organizatorów, otwierając oficjalnie Forzę Italię 2014, powiedział, że nie był pewien czy zlot się odbędzie. Kolejny rok, znów zarwane noce, znów setki telefonów i nerwów. Ale ludzie pytali, nakłaniali i prosili. Forza 2014 odbyła się i chwalebnie przeszła do historii. Dziękuję.

I proszę… Zobaczmy się wspólnie w kolejnym roku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

forza_italia_classic_carszlot_forza_italia zlot_forza_italia_włoskie_samochodyforza_italia_alfa_romeo.Alfa_romeo_forza_italiaLancia_Abarth_Fiat_forza_italia zlot_FI2014classic_cars_forza_italiaAlfa_romeo_159_policja_forza_italiaQuadrifoglio_verde_forza_italia Lancia_fiat_forza_italia lancia_forza_italia_2014 spider_forza_italia vespa_skutery_forza_italiacarserwisFiat_500_forza_italiaOLYMPUS DIGITAL CAMERAlamborghini_forza_italialamborghini_forza_italia_2014 forza_italia_fiat_coupe OLYMPUS DIGITAL CAMERA Italia_forza forza_italia_159_barchetta forza_italia_159_4c OLYMPUS DIGITAL CAMERA alfa_spider_forza_italia.forza_italia_2014_palac_rozalin Alfa4c_2014.Alfa_GT_Junior_forza_italia Alfa_4C_quick_detailing4c_forza_italia. Oalfa_4c_wnetrze_interior Alfa_147_GTA_tuning Alfa_GT 159_forza_italiaAlfa_Romeo_Brera_forza_italia_idealAlfa_club_forza_italia

 


 

Pozostałe relacje z Forzy znajdziesz też tutaj: