Moje gry mobilne

Pamiętam dobrze 1995 rok. Pierwszy komputer w domu. Czarno-biały ekran, myszka na kablu oraz DOS i Windows 3.11. A na dysk wgrane pięć gier. Głównie platformówki i tylko jeden tytuł prawdziwie wychodzący poza jakiekolwiek ramy. Wolfenstein 3D.

Mamy rok 2015. Nie gram już na komputerze. Na konsoli też nie. Nie mam teraz ani komputera stacjonarnego, ani czasu aby poświęcić go na pokonywanie kolejnych poziomów.

Córka i żona, praca, pasja motoryzacyjna. Wszystko to wymaga poświęcenia cennego „czwartego wymiaru”. Dlatego w moim świecie rozrywka związania z komputerami musiała zostać odsunięta na dalekie miejsce w codziennej hierarchii rzeczy, na które pożytkuję swój czas.
I tutaj na odsiecz przybyły telefony komórkowe. Smartfony. Mocniejsze niż komputery dostępne 20 lat temu. Oferujące bardziej zaawansowane niż wtedy tytuły. A samych tytułów jest takie zatrzęsienie, że aż trudno wybrać dokonać dobrego wyboru.

Jednocześnie wszystkie te gry mam zawsze ze sobą i mogę wykorzystać je, w tych krótkich chwilach gdy akurat pojawiła się luka w ciągu dnia. Idealna rozrywka na kilka minut… lub godzin, jeżeli się wciągniemy:)

sony_z3_compact-iphone_4s

Obecnie korzystam z dwóch telefonów. Sony Xperia Z3 compact oraz iPhone 4S. Dlaczego akurat te? Spraw jest dość prozaiczna. Prywatnie, w listopadzie, szukałem dla siebie telefonu o bardzo dobrych parametrach, ładnego i jednocześnie niewielkiego. W zasadzie tylko Z3 compact spełniał wtedy te wymagania. Wybór iPhona zaś był jeszcze prostszy bo jest to mój telefon służbowy. A ekosystem apple w pracy biznesowej sprawdza się fenomenalnie.

Na obu urządzeniach mam po kilka gier. Głównie motoryzacyjnych (chociaż nie tylko takie) ponieważ tak bardzo żyję tą tematyką, że najłatwiej gdy przychodzi mi poszukać czegoś nowego to odkrywam kolejny tytuł… o samochodach. Ponieważ sporo z nich zakosztowałem postanowiłem się podzielić z Wami moimi spostrzeżeniami.

Dlatego najbliższych tygodniach pojawi się tutaj pierwsze 6 recenzji samochodowych gier mobilnych. Wypatrujcie screenów i nasłuchujcie pisku opon.

samochodowe-gry-mobilne

Jeżeli macie jakieś tytuły, w które graliście i chcielibyście polecić lub chcecie w dany tytuł zagrać ale nie jesteście pewni czy warto, piszcie w komentarzach. Chętnie pogram ku Waszej radości.

  • damn-ien

    dobra inicjatywa z testami. bo wciaz normalnych gier jest masa recenzji a tych na telefony nieproporcjionalnie mniej