Idzie zima – zmień opony

Nie lubię wywyższać się i cwaniakować. Mimo to wiem, że za kilka tygodni, gdy spadnie śnieg to ja będę z uśmiechem normalnie jechał drogami, podczas gdy inni ustawią się w kolejkach do warsztatów i serwisów zmieniających opony.

Na zewnątrz jest około 10-11 stopni Celsjusza. Prognoza na 14 dni pokazuje, że nie ma szans aby jeszcze było upalnie. W zasadzie na najbliższe dni przewidywana temperatura bliższa jest 7 stopniom.

zmiana opon na zimowe

Mimo to gdy podjechałem zmienić opony z letnich na zimowe przede mną stało jedno auto. Gdy wyjeżdżałem z parkingu warsztatowego, kolejne dopiero wtaczało się niespiesznie.

Co to może oznaczać dla Ciebie? Zupełny brak problemów i ogromną oszczędność czasu.

 

Ludzie albo źle zarządzają swoim czasem i planami albo mają gdzieś samochody. Większość tak ma:) Nie wszyscy podzielają pasję do motoryzacji. Zresztą to nie tak źle – w końcu wtedy nie byłoby to nic niezwykłego. Dlatego też nie myślą o tym, że zimy nie da się odłożyć w czasie i warto się przygotować zawczasu. Opona jest elementem kluczowym bo ona łączy samochód z drogą. Dlatego od niej powinniśmy rozpocząć. Potem jeszcze wymiana płynu do spryskiwaczy, nasmarowanie uszczelek i zamków. Plan minimum!

Tymczasem dam sobie rękę uciąć, że znów zacznie się narzekanie jaki to słaby mamy klimat, a inni też koniecznie musieli czekać na ostatnią chwilę.

A można przecież zupełnie inaczej!

 

wymiana opon na zimowe

Moja rada związana ze zmianą opon na zimowe? Bądź szybszy niż inni.

Oszczędzisz czas teraz, zyskasz spokój za kilka dni i więcej wolnego czasu, gdy inni będą marznąć przy temperaturze bliskiej zera.

opony zimowe continental ts850 ContiWinterContact

 • Ryuk

  Niby oczywiste a jednak ;) ludzie czekają aż zimowcow zaskoczy zima

 • Marcin Jedrzejczyk

  Jakie kolejki ?Co Ty bredzisz to nie te czasy,teraz każdy warsztat ma maszyny do opon i co druga myjnia.Wiem co piszę bo prowadzę kosmetykę samochodową i serwis opon.Wszyscy umawiają się na termin a na drugim stanowisku bierzemy z biegu.Kolejka max to 45 min.

  • @marcinjedrzejczyk:disqus mam wrażenie, że mamy klasyczną różnicę zdań gdzie każdy z nas inaczej patrzy na tą samą sytuację w różny sposób.

   Będąc młodszym kierowcą nigdy się nie umawiałem z dużym wyprzedzeniem, więc historycznie trafiałem na takie kolejki po 30-45 minut. Dla mnie? WIECZNOŚĆ!

   Po drugie Ty prowadzisz serwis. Z Twojej perspektywy ludzie umawiają się, podjeżdżają non stop. Bez przerwy:) Wydaje się, że ludzie są w miarę ogarnięci:)
   Tymczasem podejrzewam, że może jednak nie widzisz takich jak ja, którzy widząc kolejkę, zamiast zwalniać pojadą dalej. Gdzie postoją krócej. Albo tym się łudzą:)

   Niemniej w momencie gdy spadnie śnieg, możliwość umówienia się na szybką wymianę opon (spada śnieg, podejmuję decyzję, że jadę z oponami) graniczy z cudem. I o tym jest ten tekst:)