Co warto zobaczyć na Moto Show Kraków 2015

W tym tygodniu mam dość napięty terminarz. Właśnie przebywam na Motor Sport and Tuning Show i za kilka godzin ruszę w kierunku Krakowa na Moto Show 2015, które odbywa się pod hasłem Z pasji do motoryzacji. Z tego powodu chciałem podzielić się z Wami tym na co czekam w dniu jutrzejszym.

Zawsze najciekawsze są te elementy targów, które są unikalne na szerszą skalę. Takie wydarzenia, które trudno będzie szybko powtórzyć. I tutaj Moto Sho 2015 nie zawodzi! Podczas targów odbędzie się bowiem próba pobicia rekordu Guinnessa w jak najszybszym oklejaniu samochodu. Oficjalnie cel to pokonać barierę 1 godziny i 15 minut. Ośmiososobowa grupa aplikatorów chce jednak zejść poniżej 24 minut (co zresztą nieoficjalnie już im się udało w zeszłym roku w Kielcach). W tym roku, w sobotę o 14, będą walczyć o zapisanie się z oficjalnym rekordem. Wykorzystywać będą folię 3M Wrap.

Przy tej okazji warto wspomnieć o nie mniej ważnym oklejaniu samochodu. Dwie godziny wcześniej, czyli o 12 (w samo południe) ja oraz grupa dziennikarzy i blogerów stanie do boju z folią w dłoniach i sami spróbujemy naszych sił w oklejaniu. Warto zatem zobaczyć jak mi pójdzie i pokibicować!

Ponadto nie szykuję żadnych występów ale inni pokażą co potrafią:) Dlatego, tak jak w zeszłym roku, nie zabraknie wyjątkowych pokazów. Drift ciężarówką Rally Tream wykona Andrzej Świgost. Przejazdy amatorskiej KJS z Automobilklubu Śląskiego. Pokaz jazdy Gokartem w wykonaniu Aleksa Zawady.

Druga część targów to 13. Tuning Show w Krakowie i Custom Salon. Będzie część wyjątkowych wystawców, których można było zobaczyć w 2014 roku (np Suhorovsky Design) ale też świeże samochody (np projekt Poloneza 2015).

W trakcie targów możecie też liczyć na rozstrzygnięcie konkursu Projekt Autokreator. Zadaniem było stworzenie projektu koncepcyjnego luksusowego samochodu sportowego – Demo Cara Targów na 2016 rok. Nie mam żadnych przecieków dlatego jestem bardzo ciekaw ile prac i jakiej jakości zostało zgłoszonych. Podskórnie czuję, że poziom był wyższy niż moglibyśmy się spodziewać.

Pozostaje też formuła spotkań z zawodnikami motosportu. Obecni będą Tomasz Kasperczyk, Michał Kościuszko, Bartosz Ostałowski, Łukasz Pieniążek, Gosia Rdest, Marcin Słobodzian, Mariusz Stec i Maciej Steinhof.

Uzupełnieniem będą wykłady i warsztaty min. dotyczące radzenia sobie z mandatami, dotyczące likwidacji szkód czy te dotyczące projektowania samochodów. W ich trakcie studenci z Pracowni Rozwoju Nowego Produktu Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zaprezentują narzędzia wykorzystywane w dochodzeniu do koncepcji projektowych.

Oczywiście w tym wszystkim nie zabraknie samochodów i motocykli. Stoiska będą mieć BMW, Citroen, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Mazda, Mercedes, Renault, Seat, Skoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen oraz Chatenet (producent mikrosamochodów). W z motocykli wystawiać się będą BMW, EBR, Harley Davidson oraz Yamaha.

Podczas targów będziecie mogli spotkać prawie 130 różnego rodzaju wystawców lub marek motoryzacyjnych. To z pewnością pozwoli na zagospodarowanie w fajny sposób kilku godzin. Jeżeli szukacie pełnego rozkładu jazdy to odsyłam do strony organizatorów tutaj.  Weźcie znajomych – może zarazicie ich zamiłowaniem do samochodu!

Targi potrwają 23. i 24. maja. Jeżeli chcesz mnie poznać to szukaj faceta w koszulce Moto Soul, w sobotę. Do zobaczenia!