Moto Soul na instagram

Od początku działalności Moto Soul wiedziałem, że centrum moich działań będzie blog. To tutaj właśnie publikuję materiały, tutaj dzieją się najważniejsze akcje i tutaj buduję relację z Wami, moimi czytelnikami. Nie ukrywam, że miała na to wpływ lektura obu książek Tomka Tomczyka. I chociaż Tomek w ostatnim wydaniu „Blogera (i social media)” zdecydowanie radzi aby rozproszyć swoją działalność dalej jestem przekonany, że największą wartością pozostanie sam blog.

Jednocześnie narzędziem do bieżącej komunikacji, niekoniecznie spójnej z tym o czym tutaj piszę, pełnił Facebook to zasięgi jakie da się osiągnąć w tym kanale są bardzo rozczarowujące. Bańka, którą pompował sam FB spowodowała, że lubimy setki marek (w tym blogów). Dlatego w walce o Waszą uwagę pomiędzy nowym samochodem znajomego i zdjęciami z wakacji koleżanki z pracy, mam jakieś 5-20% szans, że zobaczycie jakikolwiek post z mojej strony.

I tutaj jako trzecia droga pojawił się Instagram, na który zawitałem dwa tygodnie temu.

Czas wejść w świat instagrama #cars #instagramWelcomeTo #MotoSoul

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Peter MotoSoul (@motosoul_pl)

Sporo czasu unikałem tego miejsca bo nie mogłem się do niego przekonać prywatnie mając wyobrażenie o serwisie niezwykle ubogim w funkcje. Jednak gdy już się na to zdecydowałem to Instagram od pierwszych chwil mnie strasznie zaciekawił i wciąż wyjątkowo fascynuje. Jest zupełnie innym światem niż Facebook czy blog. Liczy się uchwycenie momentu, odpowiednie skadrowanie i podzielenie się z tym światem. Bez zwłoki. Natychmiast.

Jednocześnie nie ma miejsca na zbyt dużo przestrzeni na wchodzenie w dyskusję. Instagram żyje w mobile i pisanie długich komentarzy po prostu tam nie pasuje. Podwójne tapnięcie – lubisz. Nie podoba się – przewijasz dalej. Idealne miejsce na pojedyncze wrzuty i dzielenie się momentami, które przeżywamy.

W końcu na głębsze dyskusje pozostaje blog:)


Już w czwartek rusza Motor Show Poznań. Obfita relacja będzie oczywiście na blogu, ale pierwsze zdjecia zobaczycie właśnie na insta!

Dlatego jeżeli chcesz:

 • zobaczyć relację z Motor Show Poznań,
 • mieć dostęp do niepublikowanych wcześniej materiałów,
 • być na bieżąco z tym co robię,

zapraszam Cię do obserwowania mnie na Instagramie.

[easyinstagramfeed userid=”1574007456″]

 • baart

  Ja instagram używam od 2 lat. Jest genialny

 • Myśli Pan, że duży warsztat posiadający dość rozbudowanego bloga również powinien prowadzić konto na instagramie? Zastanawiam się nad wprowadzeniem u siebie takiego rozwiązania, ponieważ posiadam bloga na którym opisuję typowe problemy z którymi borykają się nasi klienci (naprawa pompy psg16, urwane świece żarowe itd.). Chciałbym zasięgnąć w związku z tym Pana opinii co powinno się znaleźć na profilu instagramowym warsztatu samochodowego?

  Pozdrawiam
  Zbigniew z Auto-Krak.pl

  • Chyba postawienie na komunikację poprzez bloga jest bardziej adekwatne w przypadku branży. Zapraszam do kontaktu mailowego – chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami w tym zakresie!