Znów widzę

Jak pewnie część z Was zauważyła na zdjęciach na codzień noszę okulary. To już prawie dekada. Tylko nieco krócej niż mam prawo jazdy.

Wady nie mam dużej jednak lubię dobrze widzieć. Dlatego praktycznie cały czas mam je na nosie. Zawsze korekcyjne.

Do soczewek nigdy nie mogłem się przekonać i w zasadzie używałem okularów przeciwsłonecznych tylko podczas wakacji. I to tylko wtedy kiedy nie prowadziłem. Czyli stosunkowo rzadko.

Moja okulary przeciwsłoneczne

Do zamówienia przeciwsłonecznych okularów korekcyjnych zabierałem się jak pies do jeża. Bo drogo. Bo trzeba szukać oprawek, a potem zamawiać specjalnie szkła. Bo jakoś dało się przeżyć tyle czasu bez nich…

Wymówki stały się moją specjalnością w tej kwestii.

Tymczasem kilka tygodni temu trafiłem na markę Muscat. Jest to marka polska firmy, której filozofię można skrócić w następujący sposób: skracamy łańcuch pośredników i obniżamy ceny, zachowując design i jakość. I faktycznie dowożą tą obietnicę. Okulary korekcyjne lub korekcyjne, przeciwsłoneczne w cenach rzędu 350 – 400 złotych. Ze szkłami!

Zaciekawiło mnie to bo argument cenowy był jednym z kluczowych, przez który ociągałem się z decyzją. Napisałem maila z zapytaniem i dowiedziałem się nieco więcej o Muscatach. Do tego dostałem dla Was, czytelników Moto Soul, ofertę specjalną… Ale o tym na końcu.

Przymiarka

Muscaty można wybrać na trzy sposoby.

  • Za pomocą wirtualnej przymierzalni, która wykorzystuje kamerę internetową.
  • Za pomocą domowej przymierzalni. Tutaj zamawiacie do domu 5 wybranych par (za darmo!) i macie 5 dni na wybranie odpowiednich oprawek.
    Muscat Domowa Przymierzalnia
  • Odwiedzając showroom na ulicy Hożej w Warszawie.

Ja skorzystałem z trzeciej opcji, dzięki której mogłem sprawdzić wszystkie możliwe oprawki i sprawdzić jak współgrają z nimi różne kolory szkieł przeciwsłonecznych.

Design większości oprawek jest bardzo klasyczny. Wręcz retro. Faktycznie widać, że przy ponadczasowe fasony sprawdzają się najlepiej. Wszystkie oprawki można zamówić w wersji przyciemnianej lub normalne szkła korekcyjne.

Jeżeli chodzi o szkła są dostarczane przez firmę Hoya. Do okularów są dołączone certyfikaty potwierdzające posiadanie odpowiednich filtrów bezpiecznych dla oczu.

Oczywiście całość jest zapakowana w stylowe, białe etui.

Okulary-Muscat-06   

Moje okulary

Założeniem przy zakupach było to by odciążyć wzrok podczas prowadzenia samochodu w ciągu słonecznych dni i popołudniami gdy słońce wisi najniżej. Stąd wybrałem stosunkowo duże oprawki Scott. Kolorystycznie zdecydowałem się na wersję Striped Amber, która jest stonowana ale zdecydowanie nie nudna.

Szkła wybrałem szare (dokładniej są opisane jako granit, ale mój mózg podpowiada mi, że to jednak kolor szary). Czasem wydaje się ono na żywo wpadać w kolor brązowy ale to tylko złudzenie.

Stopień przyciemnienia 85. Jest on wystarczająco mocny na palące słońce. Jednocześnie nie tak ciemny, żeby utrudniał prowadzenie podczas szybkiej zmiany otoczenia, na przykład podczas wjazdu do lasu.

Okazał się to być strzał w dziesiątkę gdyż okulary da się nosić również gdy niebo jest zachmurzone. W związku z tym można po prostu zapomnieć o normalnych oprawkach podczas zwiedzania. Co więcej zdarzyło mi się na razie kilka razy zapomnieć, że mam okulary na nosie podczas wchodzenia do restauracji.

Okulary Muscat Scott Striped Amber Okulary Muscat Scott Striped Amber Okulary Muscat Scott Striped Amber Okulary Muscat Scott Striped Amber

Kod rabatowy

Tak jak wspomniałem na początku czytelnicy Moto Soul mogą skorzystać z rabatu.

Wystarczy, że w sklepie online wprowadzicie kod rabatowy: motoMUSCAT 

Da on Wam -10% na wybrane przez Was okulary. Jest ważny do końca września 2016. Korzystajcie.

 

Ja ze swoich oprawek jestem w pełni zadowolony. W końcu mogę spokojnie chodzić, bez mrużenia oczu w słoneczne dni.

Również prowadzenie samochodu odkrywam na nowo ponieważ przestało mi przeszkadzać słońce podczas jazdy. Natomiast oryginalny plan okularów do samochodu został zupełnie wywrócony. Podczas wakacji używałem moich Muscatów praktycznie bez przerwy (udała mi się pogoda nad Bałtykiem). Stały się moimi podstawowymi okularami, zamiast moich regularnych oprawek.

To jak spojrzenie na nowo po 10 latach. Znów cieszę się ze słonecznych dni.

Okulary-Muscat-04

I to w dobrym stylu:)

  • Ł.

    Super zdjęcia – dają pojęcie o Muscatach. Moja dziewczyna mnie namawia:)