Podoba Ci się to auto?

Jak Ty oceniasz to czy auto Ci się podoba?

Stylistyka? Wnętrze? Filmy na YouTube, które pokazują przyspieszenie na drodze? Suche przeczytane fakty o wadze, czasie od 0 do 100 km/h? A może porównujesz ilości schowków, pielęgnując swój fetysz, i uczysz się w tajemnicy ich liczbę przygotowując się na konfrontację ze znajomymi?

Wyobrażam sobie to:

„- A co chcesz kupić teraz?

– X marki Y

– Fajnie, a jak przyspiesza?

– 13 sekund do setki… Ale ma 143 schowki. To najważniejsze planując rodzinę” :)

A byłeś w nim i prowadziłeś je? Właśnie… Czyste dane nie mówią nic o samochodzie – o tym jak odczuwasz go całym sobą. To właśnie faktura wnętrza – metalu/plastiku/skóry/drewna/materiału pozwala Ci nim oddychać.   To jak silnik reaguje na mocne dodanie gazu. Jak kierownica stawia opór. Jak widzisz świat zza słupków i jak zmieniasz temperaturę wnętrza. Wszystko to pozwala  Ci  stwierdzić czy nadajesz się czy nie na właściciela. Czy nawiążesz bliższą znajomość z samochodem czy tylko traktować go będziesz jak czarnucha do wożenia Cię z miejsca na miejsce.

208 git www oficjalne

Nieco ponad miesiąc temu pojechałem na jazdy próbne Peugeota 208 GTI. Z zewnątrz nie jest autem, które porwało mnie w jakikolwiek sposób. Ot poprawny nowoczesny, aspirujący do miana sportowego mały miejski samochód. Diodowe lampy, nietypowy wzór felg i czerwone akcenty wnętrza. To wszystko co możemy poznać z folderu czy strony www.

Jest jak z jedzeniem w fast-foodzie. Jest nowocześnie zapakowane i ma zdjęcia, które powodują, że Twoje ślinianki zaczynają pracować jeszcze przed ugryzieniem. Niemniej wiesz, że po wszystkim będziesz zawiedziony i poczujesz niedosyt.

Rzeczywiście: wnętrze jest plastikowe, czerwone akcenty niczym z akcesoriów tuningowych na allegro, a komputer przypomina mi stare telefony dotykowe z Windowsem.

A jednak… To auto zauroczyło mnie właśnie podczas prowadzenia. Ma mięsistą, niewielką kierownicę. Ma silnik, który chce wyrywać się do przodu. To auto, które mimo wielu niedociągnięć, potrafi zauroczyć. Samą jazdą i prowadzeniem.

208 gti zdjęcie wnętrza

„Podoba Ci się to auto?” Na początek Peugeot 208 GTI obiecał wiele dobrych wrażeń z jazdy. Podoba mi się to!

Ponieważ udało mi się wygrać w konkursie z okazji premiery 208ki szkolenie jazdy sportowej, będę z nią jeszcze kilka godzin. Zobaczymy czy zauroczenie przeistoczy się w romans…