Przegląd Blogosfery Motoryzacyjnej 2014

Niech mi ktoś powie, że nie mam daru jasnowidzenia! Wszystkie moje przewidywania sprzed roku się ziściły!

Miała być współpraca blogów z markami? Obecnie zaangażowanie we współpracę z blogerami jest normą!

Blogerzy mieli postawić na  jakościowy, wiarygodny content? Nie mam przykładu, kogokolwiek kto tak nie działa.

Moto Soul się zmieniło? Nowy szablon, parę świetnych akcji (Vin-info, Verva, Tirendo), recenzje i jeszcze więcej tekstów.

100% skuteczności!

Dlatego w tym roku postanowiłem odświeżyć listę z 2013 oraz posnuć przypuszczenia co czeka nas w 2015.

Najciekawsze blogi moto
2014 roku

Poniżej pokazuję moje SUBIEKTYWNE zestawienie blogów moto (choć nie wszyscy chcą być tak kojarzeni), do których warto zerknąć w najbliższych miesiącach.

Przy okazji, czytając, zerknijcie też na screeny z zeszłego roku. Widać jak wizualnie rozwinęła się spora część blogów w przeciągu zaledwie roku!

[one_half padding=”3px 15px 3px 15px”]

Blogomotive

blogomotive

Mój zdecydowany faworyt blogów motoryzacyjnych, który konsekwetnie pisze swoje od 8 lat. Nie chcę tu kokietować Rafała, ale strasznie mi podoba się jego konsekwencja w pisaniu. Zawsze w swoim stylu, zawsze z jajem ale też nieustannie wplata w to swoje obserwacje dotyczące otaczającej nas rzeczywistości.[/one_half]

[one_half_last padding=”3px 15px 3px 15px”]

Złomnik

zlomnik

Złomnika zabrakło w zestawieniu sprzed roku. Nie czytam go regularnie, nie zawsze pisze o rzeczach mnie interesujących. Pośród Was jest szerokie grono jego fanów, co widać było po komentarzach w zeszłym roku, których większość brzmiała „gdzie jest złomnik?”. Choćby dlatego należy mu się miejsce w tym zestawieniu.
Odemnie dodatkowy plusik za świetą Grzybologikę.[/one_half_last]

[one_half padding=”3px 15px 3px 15px”]

Prentki-blog

prentki-blog

Tommy, pozytywnie, rozbraja mnie dwoma rzeczami. 1. Humorem, którym okrasza większość tekstów. 2. Do bólu męskim spojrzeniem na życie: od wyboru samochodów poprzez ćwiczenia po komentarz do otaczającej rzeczywistości. Facet lumbersexualny przy nim to miękka rura![/one_half]

[one_half_last padding=”3px 15px 3px 15px”]

Just well driven

just-well-driven

Garnier nie spoczywa na laurach. Miłe słowa, skierowane w jego kierunku w zeszłym roku, wierzę, że dodały mu skrzydeł. Just well driven wciąż się rozwija i ma całkiem dobrze.
To nie debiutant ale już stały, ważny uczestnik blogosfery![/one_half_last]

[one_half padding=”3px 15px 3px 15px”]

Antymoto

antymoto

Ekipa Antymoto jest w coraz mocniejszym składzie. Do Offtzy i Leniwca dołączył Damian Śmigielski (ten sam, którego kojarzycie z TVN Turbo), który razem z Castrolem przygotowuje odpowiedzi na wszystkie pytania o techniczne zawiłości działania samochodu.
W zeszłym roku blog dostały też nowy szablon, który maksymalnie eksponuje jedne z najlepszych autorskich zdjęć. Good job!  [/one_half]

[one_half_last padding=”3px 15px 3px 15px”]

Spalacz

spalacz-benzyny

Blog Marcina jest wciąż bardzo „o jeździe” samochodem. Głównie w 2014 królowały relacje z torów (obecnie najczęściej z Kielc). Zakładam, że wobec zamykanego toru w Lublinie to będzie chyba najczęściej odwiedzane przez niego miejsce.
Warto przy okazji zahaczyć o kanał YouTube, gdzie ilość relacji i onboardów Spalacza pozwala odlecieć na kilka dłuższych chwil.[/one_half_last]

[one_half padding=”3px 15px 3px 15px”]

Strefa Kulturalnej Jazdy

strefa-kulturalnej-jazdy

Albin sporo miejsca poświęca, jak sama nazwa wskazuje, dobrym nawykom na drodze. Dobrze czasem poczytać rzeczy niby oczywiste, ale nie zawsze wdrażane w życie. A czytelnicy SKJ, widziałem osobiście , stosują się do nich. Spotkałem kiedyś samochód z naklejką Strefy. Odniosłem wrażenie, że kierowca jest jakby „bardziej ogarnięty” niż większość na drodze.
Dodatkowo warto podkreślić, że ze swoimi wypowiedziami trafia często to zasięgowych mediów oraz jest współpracownikiem miesięcznika Szkoła Jazdy.[/one_half]

[one_half_last padding=”3px 15px 3px 15px”]

Basista za Kierownicą

bass-driver-basista-za-kierownica-blog

Blog Jarka jest i o samochodach i o muzyce. Dużo zdjęć samochodów napotkanych „przy okazji” oraz sporej, ciągle rosnącej, kolekcji samochodowych miniatur.
Dodatkowo Jarek ma dziecko, które urodziło mu się tego samego dnia co moja córka. Ktoś prowadzi blog moto i ma dziecko urodzone w tym samym dniu? Niech ktoś powie, że świat nie jest miejscem cudownych zbiegów okoliczności. [/one_half_last]

[one_half padding=”3px 15px 3px 15px”]

Facecar

facecar

Pisząc o motoryzacji można być też bardzo blisko jakiejś marki, czego przykładem jest właśnie Facecar. Blog Maćka, pracownika salonu Mercedesa, pokazuje świat od drugiej strony. Gdy to klient przychodzi kupić samochód.
Facecar działa dopiero od sierpnia ale szybko wpadł do mojego czytnika RSS (swoją drogą, czy korzystając z rss-ów jestem już dinozaurem?), do sekcji ze stronami, które warto regularnie odwiedzać.[/one_half]

[one_half_last padding=”3px 15px 3px 15px”]

Motoss

motoss-blog

Na koniec blog bardziej osadzony w świecie newsów. Tyle, że mający potencjał do tworzenia też swojej unikalnej treści.
Z sentymentem wpadam na tą stronę również dlatego, że korzysta ze starego szablonu Moto Soul:) Kibicuję Szymonowi w powodzeniu projektu![/one_half_last]

Co jeszcze?

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o dwóch miejscach, które nie są blogami ale, które regularnie odwiedzam.
Łukasz i Marcin z Jazd Próbnych i ich vlog z testami oraz najlepiej wyglądający portal motoryzacyjnych ostatnich lat czyli Left Lane 

Warto jeszcze wspomnieć, że niedawno premierę też miało Furai – nowy projekt Mike’a, który pisał wcześniej tutaj.

Co nas czeka w 2015 roku?

Przegrana bitwa o statystyki

Blogi nigdy nie będą walczyć na statystyki z portalami. Portale są o nowościach, aktualnościach i dzięki temu gwarantują szeroki przekrój materiałów. W efekcie zawsze będą mieć więcej newsów, więcej odwiedzin z Google i w efekcie dodatkowych odsłon.  Podbijanych często specjalnie przygotowanymi galeriami zdjęć. Jednocześnie większość z nich nie różni się w podawanych treściach (które w dużej mierze są komunikatami PR-owymi od marek).
Dlatego unikalność treści oraz umiejętność wchodzenia w dialog z odbiorcami będzie dużo ważniejsza niż generowanie odsłon.
Zrozumienie tego przez marketerów jest kluczowe i coraz bardziej powszechna.

Blogi i portale to po prostu różne twory.

Więcej wspólnych akcji

Hestia organizując kampanię ze kilkoma blogerami naraz (między innymi tymi wspomnianymi powyżej)  udowodniła, że można stworzyć akcję pod wspólnym hasłem i jedną myślą przewodnią.
Angażowanie kilku osób będzie kluczem do walczenia o skuteczne zasięgi kampanii.
Jednocześnie widać, że klucz doboru blogerów nie musi zamykać się tylko w głównej dziedzinie działań (czyli marka motoryzacyjna i bloger moto) ale iść szerzej (jak choćby współpraca Peugeot i CzasGentlemanów)

Video

Wspomnienie Jazd Próbnych nie było przypadkowe. Video mocno zmieniło rozkład sił w social mediach w ostatnim roku. Vlogerzy urośli w siłę stając się doskonałą alternatywą do konsumowania treści bez czytania.
Niesłabnące zainteresowanie YouTube i profesjonalizacja jakości nagrań z pewnością będą wzmacniać znaczenie video w 2015 roku.

Reasumując… Będzie się działo:)

 

PS. Zabrało bloga, którego czytasz? Śmiało wrzucaj w komentarzach!

539 thoughts on “Przegląd Blogosfery Motoryzacyjnej 2014

 1. Ryuk pisze:

  Pojawiło się parę nowości – dzięki za linki.
  Mimo wszystko sporo nazw z zeszłego roku. Czyli większość konsekwentnie pracuje na swoje. Gratki dla wszystkich!

  PS. Peter też dobra robota!

 2. pzmarek pisze:

  Dzięki chłopaki za dobre słowo! ;)

  Piotrek / LEFTLANE

 3. Dzięki wielkie za uznanie drugi rok z rzędu! :)

 4. Zaszczycon jestem. I byłoby super kiedyś zrobić takiego blogospota, gdzie tatusiowie (czyli my) dzieliliby się opiniami, ewentualnie posiedzieli w garażu lub pojechali coś przetestować, a urodzeni w tym samym dniu Twoja córa i mój jamochłon bawili się razem. Np. samochodzikami. Bo czemu nie.

 5. AM pisze:

  Dziękuję za dobre słowo na temat mojego skromnego bloga ;)

 6. motoss pisze:

  Się nie spodziewałem się! Dzięki wielkie i pozdrawiam. W przyszłym roku więcej testów, mam nadzieję, że czas pozwoli.

 7. Krzysiek pisze:

  Gratulacje dla wszystkich! A z brakujących to myślę, że warto jeszcze sprawdzić pitlaneblog.pl. Istnieje chyba od niedawna, postuje trochę rzadko, ale fotki i teksty całkiem fajne :)

 8. migdał pisze:

  Ostatnimi tygodniami Cromo też się wyrobił:)

 9. Jola pisze:

  Swietny blog! Zagladam tu dosc czesto :) czekam na jakis artykul aporpos hybryd bo razem z mezem chcemy kupic sobie w nowym roku auto i myslimy wlasnie nad hybryda np auris. ale fajnie byloby przeczytac opinie fachowca:) pozdrawiamy!

 10. Furai pisze:

  Dzięki za wspomnienie o Furai! Powodzenia Peter! :)

 11. Tommy pisze:

  Jesteście chyba jedynymi osobami (no, może poza moją ex nauczycielką od biologii ale u niej miałem chody za wycinanie literek na szkolną gazetkę więc to się nie liczy), które biorą mnie pod uwagę w zestawieniu o charakterze pozytywnym – dzięki! ;P

 12. A mógł być „typowy kierowca BMW” :)

 13. Facecar.pl pisze:

  Ja również bardzo dziękuję za wyróżnienie. Gratuluję również fajnego bloga.

 14. premiumMoto.pl pisze:

  Brakuje bloga premiummoto.pl :)

 15. Pingback: Google
 16. Pingback: health trax
 17. Pingback: Auto Transport
 18. Pingback: 分享屋
 19. Pingback: consider more
 20. Pingback: Make money online
 21. Pingback: hajhullás vitamin
 22. Pingback: types of coffee
 23. Pingback: anadrol
 24. Pingback: Ebooks
 25. Pingback: small glass jar
 26. Pingback: Fotografin
 27. Pingback: sol acres launch
 28. Pingback: www.miniclip.com
 29. Pingback: Shoe cleaner
 30. Pingback: blackjack usa
 31. Pingback: AR10 rifle kit
 32. Pingback: civil perth
 33. Pingback: beach
 34. Pingback: k7x
 35. Pingback: fit tea detox
 36. Pingback: Sécurité
 37. Pingback: guitars for sale
 38. Pingback: more
 39. Pingback: friv
 40. Pingback: pool fencing perth
 41. Pingback: audi service
 42. Pingback: vehicle leasing
 43. Pingback: minecraft gratuit
 44. Pingback: buy synthol
 45. Pingback: Registered Nurse
 46. Pingback: christmas
 47. Pingback: photo
 48. Pingback: Electronics sale
 49. Pingback: Arvind Pandit
 50. Pingback: click
 51. Pingback: entra
 52. Pingback: Google Webmaster
 53. Pingback: sheds
 54. Pingback: sheds
 55. Pingback: allrecipes
 56. Pingback: cue components
 57. Pingback: Hud Homes
 58. Pingback: Reggae Music
 59. Pingback: Home additions
 60. Pingback: how to make money
 61. Pingback: used phone systems
 62. Pingback: Vegas Strippers
 63. Pingback: friv
 64. Pingback: Cultural reggae
 65. Pingback: Spiritual Movement
 66. Pingback: Street Dances
 67. Pingback: Domain
 68. Pingback: here
 69. Karl Grabowiec pisze:

  http://www.aurim.pl jest motoryzacja z innej perspektywy! Polecam!

 70. Mayhem pisze:

  Rzeczywiście. Troszkę inne podejscie do tematu motoryzacji :) zapraszam do siebie, autoinspekcja.wordpress com lub fb/autoinspekcja :) pozdrawiam

 71. Pingback: PMSBY
 72. Pingback: residual income
 73. Pingback: SEO
 74. Pingback: Looking for a Job?
 75. Pingback: friv
 76. Pingback: News Archive
 77. Pingback: free call
 78. Pingback: free voip call
 79. Pingback: shop fitting
 80. Pingback: duro last roofing
 81. Pingback: sexy girls
 82. Pingback: Pierre Wardini
 83. Pingback: ebay naru
 84. Pingback: Garden Bridges
 85. Pingback: Garden bridge kits
 86. Pingback: Kelowna News
 87. Pingback: roll up banners
 88. Pingback: dating big girls
 89. Pingback: Viagra
 90. Pingback: co na odchudzanie
 91. Pingback: Schedule Class
 92. Pingback: hilo hog trapping
 93. Pingback: Free fonts
 94. Pingback: Roverpost
 95. Pingback: voip free calling
 96. Pingback: voipcalling
 97. Pingback: Submit links
 98. Pingback: Tablette
 99. Pingback: friv
 100. Pingback: TV Wall Install IL
 101. Pingback: Hotels in Durban
 102. Mayhem pisze:

  Ja wspomniałbym jeszcze o https://autoinspekcja.wordpress.com
  Dosyc mlody blog ale zaczyna nabierac rozpedu

 103. Pingback: RMUTT
 104. Pingback: nasa
 105. Pingback: laptop repair
 106. Pingback: anti aging diet
 107. Pingback: Make merits
 108. Pingback: Dino Policar
 109. Pingback: pezonsoft
 110. Pingback: freelance writer
 111. Pingback: custom writing
 112. Pingback: promotional goods
 113. Pingback: Free Trial Signups
 114. Pingback: pdr training
 115. Pingback: Kyani
 116. Pingback: try this out
 117. Pingback: click for more
 118. Pingback: Web Site
 119. Pingback: residence verona
 120. Pingback: Led Signs
 121. Pingback: Ac repair
 122. Pingback: Healthgrades
 123. Pingback: try here
 124. Pingback: apple accessories
 125. Pingback: pdr training
 126. Pingback: web analysis
 127. Pingback: DCEO Incentives
 128. Pingback: car
 129. Pingback: pop
 130. Pingback: voip card
 131. Pingback: voip calling
 132. Pingback: Sofa
 133. Pingback: Netflix Nederland
 134. Pingback: pine shelves
 135. Pingback: browse this site
 136. Pingback: data recovery
 137. Pingback: pdr course
 138. Pingback: Bondage Kit
 139. Pingback: fire
 140. Pingback: implants nogales
 141. Pingback: musaka
 142. Pingback: anzac day tours
 143. Pingback: stone cleaning
 144. Pingback: anzac day tours
 145. Pingback: dent repair school
 146. Pingback: Oak furniture
 147. Pingback: 411 PAIN pills
 148. Pingback: Kelowna Spiruality
 149. Pingback: sumo suit hire
 150. Pingback: maycs
 151. Pingback: browse around here
 152. Pingback: globalseoagency
 153. Pingback: motorcycle dealers
 154. Pingback: veilingen
 155. Pingback: sport photography
 156. Pingback: tail butt plug
 157. Pingback: Voip Call
 158. Pingback: Superb Digital
 159. Pingback: Great
 160. Pingback: buy backlinks
 161. Pingback: Buy Ray Bans
 162. Pingback: drama
 163. Pingback: magic wand reviews
 164. Pingback: My Homepage
 165. Pingback: realtor
 166. Pingback: Prime Pulls
 167. Pingback: dent removal class
 168. Pingback: jewelry
 169. Pingback: click to read more
 170. Pingback: my review here
 171. Pingback: my company
 172. Pingback: viagra
 173. Pingback: Free calls to usa
 174. Pingback: xbox
 175. Pingback: SEO
 176. Pingback: Silicone Toy
 177. Pingback: Nouveau Finance
 178. Pingback: Nouveau Finance
 179. Pingback: Nouveau Finance
 180. Pingback: Nouveau Finance
 181. Pingback: Rabbit Vibe
 182. Pingback: St. Louis Banners
 183. Pingback: Plath SIGINT
 184. Pingback: Cbr
 185. Pingback: Sintra printing
 186. Pingback: Jeremy Neo
 187. Pingback: xadat
 188. Pingback: Thomas Caufmann
 189. Pingback: tech news
 190. Pingback: dianabol for sale
 191. Pingback: massage tables
 192. Pingback: click to read more
 193. Pingback: free slots canada
 194. Pingback: free slots for you
 195. Pingback: explanation
 196. Pingback: this content
 197. Pingback: free game slots
 198. Pingback: Best Penis Ring
 199. Pingback: 85246
 200. Pingback: coral
 201. Pingback: 85552
 202. Pingback: pet micro chips
 203. Pingback: Tech news
 204. Pingback: Ash Fork
 205. Pingback: Poker instant play
 206. Pingback: エンビロン
 207. Pingback: 85353
 208. Pingback: Wholesale sex toys
 209. Pingback: retirement planner
 210. Pingback: Port of Tacoma
 211. Pingback: Pressure Washing
 212. Pingback: Kathy Guraro
 213. Pingback: hotel verona
 214. Pingback: ephesus tours
 215. Pingback: buy Niagen
 216. Pingback: click
 217. Pingback: Sports Girls
 218. Pingback: coffee mugs for
 219. Pingback: hockeystick
 220. Pingback: گرافیک
 221. Pingback: kazım sipahi
 222. Pingback: Miniclip.com
 223. Pingback: Web wind pro
 224. Pingback: streams
 225. Pingback: Sex Toys
 226. Pingback: Schimmel
 227. Pingback: Best Dildos Ever
 228. Pingback: Köfte
 229. Pingback: curtain singapore
 230. Pingback: PTC
 231. Pingback: Borough Park
 232. Pingback: mobile games
 233. Pingback: Shopping
 234. Pingback: raiboots
 235. Pingback: read this
 236. Pingback: More Bonuses
 237. Pingback: windows and door
 238. Pingback: 7m
 239. Pingback: promote website
 240. Pingback: g-spot stimulator
 241. Pingback: Get More Info
 242. Pingback: additional hints
 243. Pingback: Bullet Vibrator
 244. Pingback: Beauty Instrument
 245. Pingback: spring coffee
 246. Pingback: samsung galaxi s
 247. Pingback: new dvd movies
 248. Pingback: a fantastic read
 249. Pingback: andersen windows
 250. Pingback: Get More Info
 251. Pingback: basement windows
 252. Pingback: try this
 253. Pingback: this link
 254. Pingback: m88
 255. Pingback: dentist directory
 256. Pingback: commoninsider
 257. Pingback: E.On Stromanbieter
 258. Pingback: car loan canada
 259. Pingback: m88
 260. Pingback: tamada
 261. Pingback: end times here
 262. Pingback: Mail Forwarding
 263. Pingback: garden decor
 264. Pingback: read this
 265. Pingback: AFU
 266. Pingback: instant coffee
 267. Pingback: coffee gardens
 268. Pingback: spring coffee
 269. Pingback: instant coffee
 270. Pingback: coffee vs
 271. Pingback: mountain spring
 272. Pingback: Travels (book)
 273. Pingback: web marketing
 274. Pingback: william hiil
 275. Pingback: coffee classics
 276. Pingback: cheap fashion
 277. Pingback: go right here
 278. Pingback: coffee classics
 279. Pingback: Android KitKat
 280. Pingback: flavored coffee
 281. Pingback: s fashion brands
 282. Pingback: telefon sohbet
 283. Pingback: telefon sohbet
 284. Pingback: tools automotive
 285. Pingback: Herbal Supplements
 286. Pingback: law office
 287. Pingback: Health system
 288. Pingback: Polyester
 289. Pingback: anytime fitness
 290. Pingback: asian xxx movies
 291. Pingback: the health care
 292. Pingback: Digital
 293. Pingback: weight loss health
 294. Pingback: high diet
 295. Pingback: healthy apps
 296. Pingback: petra pazsitka
 297. Pingback: york travel
 298. Pingback: Central America
 299. Pingback: flavored coffee
 300. Pingback: Air condition
 301. Pingback: new business ideas
 302. Pingback: PTC earning
 303. Pingback: animal sleepwear
 304. Pingback: Marketing name
 305. Pingback: appshopper
 306. Pingback: Single Barrel
 307. Pingback: public law 101-510
 308. Pingback: Virgin Islands
 309. Pingback: supplies business
 310. Pingback: Μουσική
 311. Pingback: Public Law 99-410
 312. Pingback: fashion dresses
 313. Moto Koprowski pisze:

  Witam serdecznie . Ciekawa strona i często tu zaglądam , zapraszam także do mnie na http://auto-world.com.pl/

 314. hnpgow] pisze:

  What is Viagra? Viagra (viagra without a doctors prescription cost) relaxes muscles set up in the walls of blood vessels and increases blood flow to notable areas of the body. http://viagrawithoutadoctor-sprescriptions.com/ viagra without a doctor prescription is hand-me-down to probe erectile dysfunction in men. Another make of [url=http://viagrawithoutadoctor-sprescriptions.com/]viagra without a doctor prescription uk[/url] is Revatio, which is employed to consider pulmonary arterial hypertension and improve trouble volume in men and women.

Leave a Comment

Your email address will not be published.