Kupujesz lub sprzedajesz samochód? Sprawdź to!

Sprzedaż samochodu to jak przyspieszony kurs handlu dla wszystkich strony. Kupujący, sprzedający i osobna kategoria ludzi czyli handlarze. Wszyscy skupienie wokół hegemonów polskiego Internetu i przeczesujący kolejne strony ogłoszeń.

kategorie samochody io

Natomiast dziś chciałem Wam przedstawić samochody.io – portal z ogłoszeniami ze świata motoryzacji. Od samochodów osobowych, poprzez motocykle, dostawcze, ciężarowe aż do maszyn rolniczych. Wszystko pod jednym dachem.

Materiał powstał we współpracy z portalem samochody.io

Co jakiś czas piszą do mnie firmy, które chcą pokazać swój portal z ogłoszeniami. Natomiast zdecydowana większość z nich jest robiona bez pomysłu, bez inwestycji i raczej wedle zasady „jakoś to będzie”. W przypadku Samochody.io jest zupełnie inaczej bo już na etapie designu i UX nie odstaje on od najpopularniejszych takich jak Moto Gratka czy OtoMoto.

Ponieważ atutem mniejszych graczy jest też to, że starają się bardziej niż najwięksi widać to chociażby w projekcie wyszukiwarki. Parametry zostały przygotowane pod różne typy pojazdów i pozwalają dość dobrze odfiltrować tylko takie ogłoszenia, które spełniają nasze kryteria.

O ile dla większości Polaków będzie to pewna niemiecka marka z przebiegiem do 150 000 km, to już w przypadku pojazdów ciężarowych znalezienie ogłoszeń po normie emisji spalin, ładowności europalet czy cysternach pojemności komór to całkiem ciekawa opcja. A w przypadku maszyn rolniczych znalezienie odpowiedniej filtrując po motogodzinach pracy to coś czego nawet, nie znając bliżej tematu, można był wcale nie rozważać.

Obecnie wśród ogłoszeń można znaleźć kilkaset pojazdów – głównie osobowych, motocykli i quadów. Jest już więc w czym wybierać na tym etapie.

A co dla sprzedających? Jako sprzedający samochód nigdy nie miałem problemu z wystawianiem ogłoszeń bo zawsze auta szły dalej w rodzinę. Wiecie jak to jest. Sprawdzony właściciel, znana historia i w sumie niskie przebiegi. Dlatego nigdy nie byłem po tej stronie.

Natomiast wystawiając również nie ma do czego się przyczepić. Gotowe kategorie (część widoczna tylko w momencie gdy pojawi się ogłoszenie), rozbudowany system zarządzania wiadomościami, automatyczne generowanie rachunków w pdf. Wszystko co można sobie zażyczyć. A dealerzy mają dodatkowo darmowe wizytówki, które działają jak mini kategorie.

Samochody.io to zdecydowanie dobra alternatywa dla wszystkich, którzy chcą kupić lub sprzedać auto i do tej pory byli skazani na OtoMoto. Jest to też portal, który ciągle się rozwija i uwzględnia uwagi swoich użytkowników. Na razie z pewnością nie przegoni największych, do których obecności przyzwyczailiśmy się latami. Natomiast warto zawsze sprawdzić alternatywne miejsce z ogłoszeniami. A może właśnie tam znajduje się Twój przyszły samochód.

samochody io

Przyzwyczailiście się, że wciąż poruszam się Cuprą, prawda? A tymczasem Almera stoi i smuci się bo nikt nią nie jeździ. Stąd świeża decyzja – Nissan idzie pod młotek. Zgadnijcie gdzie będzie można znaleźć jej ogłoszenie już za kilka dni…

  • Brend

    Pamiętam jak kupowałam pierwsze auto, całe dnie siedziałam na tych portalach. Dobrze rozplanowana strona naprawdę ułatwia szukanie samochodu. Niestety szkoda, że nie mają wpływu na prawdziwość ogłoszenia, piszą auto zadbane, sprawne, a jedziesz i z nowego to ma tylko dywaniki samochodowe a do pełnej sprawności trochę mu brakuje bo tu coś wycieka, tu buczy itd.

  • Jarek

    Świetna opcja, według mnie każdy to powinien sprawdzić jeśli jest na etapie kupna samochodu !