Targi Moto Show Kraków 2014 relacja

Miesiąc temu odwiedzałem Poznańskie Targi motoryzacyjne. Jadąc do Krakowa na Moto Show zastanawiałem się czego mogę się spodziewać nowego? Jest coś co ominęło mnie w Wielkopolsce?

Mercedes-Suhorovsky-design-tuning-show

Krakowskie targi to dwie główne części: Moto Show, gdzie prezentowali się dealerzy oraz firmy powiązane z wyścigami oraz tuning show, którego przedstawiać nie trzeba. Do tego seria wydarzeń towarzyszących – spotkań oraz pokazów.
Tuning Show to pełen przekrój: od przeróbek za kilkanaście do kilkuset tysięcy złotych. W tym roku prym wiodła skóra. Skóra we wnętrzach: tradycyjnie na fotelach, kierownicach i lewarkach. Dla odważniejszych obszycie całej deski rozdzielczej. Kolejny stopień wtajemniczenia to pikowana skóra w całym wnętrzu od tapicerki, po bagażnik. Niebotyczny poziom pozytywnego zakręcenia osiągają ci, którzy instalują ją na lusterkach zewnętrznych.Audi-skora-lusterka-Tuning-Show-Krakow

Ekstremum zaś to skóra w komorze silnika. Skoro można, ktoś to lubi i stać go to śmiało. Mniej nudy na drogach = moje popracie.

Audi-engine-silnik-Tuning-Show-leather-skora

Zatrzymując się pośród stuningowanych samochodów obok Alfy Romeo 159 można było odnieść wrażenie, że tuning tego samochodu, jako jedynego na hali był zrobiony na siłę. Ot zmieniony kolor, zawieszenie i koła. Wnętrze to również minimalne zmiany kolorystyczne. Bezdyskusyjnie utwierdza mnie to w przekonaniu, że ten samochód w kwestii designu osiągnął szczyt designu i Alfa nie ma szans jeszcze długo powtórzyć tego sukcesu. Tymczasem inne marki (wiecie, te które wypuszczają, w odróżnieniu od włochów, nowe samochody) właśnie próbują podkraść moje serce…

Alfa-Romeo-159-Tuning-Show-Krakow-2014

A mowa o nowym Seacie Leonie, w Krakowie pokazanym, w najmocniejszej, 280konnej wersji Cupra. Wiem, że ten samochód nie różni się od seryjnej wersji FR drastycznie. Detale. Wnętrze to minimum zmian. Normalnie rozkładam krzesełko turystyczne przed nim i mogę chłonąć godzinami. Nie ma obecnie dla mnie ładniejszego samochodu w tej klasie.

Seat_Leon_Cupra_280-Moto-Show-Krakow

Niestety pośród marek samochodowych nie było super silnej reprezentacji. Szkoda bo targi ściągają ludzi właśnie po to aby na żywo móc porównać poszczególne samochody. W Poznaniu można było zawęzić chociaż wybór jeżeli szukało się nowego auta. Tutaj co najwyżej można było porównać 2-3 modele.

Dlatego trzeba powiedzieć na końcu wprost, parafrazując sam siebie: „Poznań to to nie jest”. Fakt jest taki, że krakowskie targi nie są tak ogromne jak te w Poznaniu. Powierzchnia jest nieporównywalna, liczba wystawców również. Tyle, że w Krakowie było jakoś sympatyczniej. Może to kwestia mojego sentymentu do miasta, z którego pochodzę, a może ludzi, z którymi rozmawiałem w ten weekend.

Seat-Leon-Tuning-Show-2014-Kraków.

Przecież pozytywna ekipa ze Szkoły Jazdy Michała Kościuszko (na zdjęciu poniżej), to tylko jedni z wielu tego dnia napotkanych petrol headów. Opowieści o składaniu samochodów przez tunerów, firmy pasjonaci, a nawet dealerzy, którzy są skłonni pokazać z bliska większość samochodów (nawet tych teoretycznie zamkniętych – dzięki Ford za przybliżenie Focusa ST).

Szkola-Jazdy-Michała-Kosciuszki-Moto-Show-2014

Takie wydarzenia, ich klimat, tworzą wystawcy i odwiedzający. W miniony weekend było wyjątkowo pozytywnie – koniecznie wpadnijcie w przyszłym roku.

 

Szukasz większej ilości zdjęć? Odwiedź nasz profil Facebook.com/motosoulpl

  • fRed

    Byłem na tuning show w przez ostatnie lata i w tym roku. Poziom zdecydowanie się podnosi. Gratulacje dla wystawców

  • mortiis

    spokooo fotki!