Recenzja: TUGA Alu-Teufel Spezial GEL

Dziś mini recenzja, jeszcze na świeżo, po czyszczeniu samochodu w weekend. Przed Wami TUGA Alu-Teufel Spezial GEL. Brrr… Ależ to brzmi:)

Do tej pory w przypadku czyszczenia Barchetty sięgałem po preparaty do felg z półki z supermarketu. Odkąd jestem z Cuprą to staram się uzupełnić moją półeczkę z zapasami produktów jakościowo lepszych. Chwilowo mam dedykowany produkt z serii GLARE. Natomiast aby sięgnąć po TUGA zmusiła mnie prośba o pomoc w wyczyszczeniu Fiata 500.

Samochód jest zadbany ale jednak koleżanka nie ma pozytywnego pierdolca na punkcie kosmetyków samochodowych i do czyszczenia. Raz myjka ciśnieniowa, raz samemu, raz odda samochód do myjni. Typowa sytuacja gdzie nie ma skąd wziąć wiedzy jak regularnie czyścić samochód. Nie ma w tym nic złego bo większość z nas ma ten etap. Ponieważ jednak od jakiegoś czasu mocno edukuję się w zakresie poprawnego mycia samochodu to zostałem poproszony o pomoc.

A szczególnie w przypadku felg było co odgruzowywać.

Relacji foto nie ma bo trzeba było robić przy samochodzie, a nie zdjęcia:) Natomiast efekt, przyznacie całkiem dobry.

Sama konsystencja, chociaż nazwana żelem jest raczej płynna. Fajnie pryska na zacisk i felgę – nie zbyt wąsko i nie zbyt szeroko. Natomiast magia zaczyna się po minucie. Brud zaczyna po prostu uciekać. Normalnie odsłania się warstwa, która wydawała się być nie do ruszenia po pierwszym opłukaniu myjką ciśnieniową, a felga znów jest pięknie srebrna pod spodem.

Nie jest to może najpiękniejsze krwawienie felgi jakie można znaleźć w Internecie. Ale działa:)

Trudniejszy brud, którego nikt nie dotykał kilka lat to wewnętrzna strona felgi i zaciski. Tutaj trzeba było pomóc sobie pędzelkiem i mikrofibrą. Natomiast jedna runda dodatkowo pozwoliła uzyskać efekt, 90% czystości. Pozostały tylko mocne wżery asfaltu w felgę i pozostałości po kleju ze starych ciężarków.

W tym momencie  byłem zadowolony na tyle by nie walczyć dalej bo oto w kilkanaście minut samochód zyskał, w oczach, na wartości kilka tysięcy:)

fiat 500 felgi

 

Podsumowując ogromnie polecam. Idealny dla amatorów takich jak ja. Nie zasycha w trakcie pracy. Trudno zrobić krzywdę sobie i feldze, a efekty jakie się uzyskuje po prostu powalają wszystko co widziałem do tej pory z półki marketowej. A cenowo wcale nie jest drogi (około 35 złotych za litr).

Pozycja obowiązkowa do pudła z kosmetykami.

 

 

 

PS. Przede mną jeszcze testy na Cuprze bo ma polerowane ranty. Teoretycznie ma być bezpieczny – sprawdzimy testowo.

 • Lukasz Dabrzalski

  Dobry tip. :)

  • ryuk

   W sensie tego żeby myć felgi czymś mocniejszym?

   • Lukasz Dabrzalski

    Bardziej zeby wiedziec czego uzyc i nie wydac kaski na darmo.
    Co kilka razy juz mi sie zdazylo w przypadku preparatow czyszczacych.

    • Cieszę się, że pomogłem:) Zdecydowanie polecam, natomiast pamiętaj aby kupić zielony żel. Czerwony jest kwasowy, bardziej inwazyjny i trzeba się umieć nim posługiwać.

     • Właśnie zastanawiałem się nad wyborem odpowiedniego żelu. Dobry tekst na temat. Dzięki!