Verva street racing, konkurs edycja 2.

Jakim szaleńcem trzeba być, aby bez zabezpieczenia w formie jakiejkolwiek metalowej puszki, pakować się w jeden z najniebezpieczniejszych rajdów świata?
wspolpraca-verva-street-racing
Zadaję sobie to pytanie raz po raz i jedyne co mi przychodzi do głowy to szaleńcza pasja. Bo co innego każe nam, ludziom pokonywać granice, walczyć o rekordy i udowadniać sobie i innym, że damy radę? Pieniądze? Sława? Ilekroć myślę o wybitnych osobowościach to te rzeczy przychodzą przy okazji. Zawsze na początku jest pasja. Szaleńcza pasja.

marc_coma_dakarMotory w Dakarze startują od początku. Polacy mają powody do dumy w startach na motocyklach. Marek Dąbrowski startował 12 razy, 9 razy go ukańczając (osiągając w 2003 roku wysoką 9. pozycję). O jeden raz więcej w Dakarze startował Jacek Czachor (13 razy) i wszystkie próby ukończył. Zespół będzie też wspomagany przez Kubę Przygońskiego (3 razy ukończył Dakar, raz zajmując 8. miejsce co pozwoliło mu zostać najszybszym polskim motocyklistą Dakaru), którego poza występami na motocyklach możecie też kojarzyć z driftu (do niego należy rekord świata w najszybszym drifcie). Wspomagać motocyklistów będzie Tadeusz Błażusiak, mistrz świata SuperEnduro, EnduroCross, Erzbergrodeo i triumfator X-Games.

Po stronie „reszty świata” motocyklistów zobaczymy zaś takich zawodników jak Hélder Rodrigues (5 razy ukończył Dakar) i Marc Coma (5 razy ukończył Dakar i 4 razy był jego triumfatorem).

Quady startujące w Dakarze mają tylko odrobinę lepiej. Można siedzieć zamiast stać (bo w zasadzie w takiej pozycji startujący pokonują setki kilometrów). I osobiście wybrałbym (wybierając między nimi a motocyklami) właśnie start na quadzie. Jakoś 4 koła przekonują mnie bardziej niż 2 :)

kuba_przygonski_rajd_dakar_2014W obu jednak przypadkach słońce grzeje w kombinezon i kask, a w każdą najmniejszą szczeliną dostaje się pył i kurz. Wyobrażam sobie, że pewnie po dojechaniu do końca odcinka, gdy zdejmują kaski najpierw wysypuje się najpierw solidna porcja piachu zanim dostrzeże się zawodnika. Sama statuetka zwycięzców Dakaru, jednocześnie jego symbol, w formie Beduina przypomina mi jak ważna dla tubylców od zawsze była ochrona piachem pustyni.

Konkurs

W ostatniej edycji konkursu mówiliśmy o samochodach. Tym razem chciałam Was zapytać o motocykle i quady. Pytanie na najbliższe dni brzmi:

Oddychać piachem siedząc na motocyklu czy quadzie? Czym pokonałbyś/pokonałabyś Dakar?

Do wygrania 1 podwójne zaproszenie na Vervę (razem z PitParty) oraz kilka gadżetów.
Konkurs trwa do piątku 29.07.2014, do 23:59. Liczą się wszystkie maile (kontakt@motosoul.pl) i komentarze jakie pojawią się do wskazanej godziny. Wygrywa najbardziej oryginalne zgłoszenie. Ogłoszenie wyników w kolejny poniedziałek, 1. września 2014.

Przypominam, że każde zgłoszenie walczy też o dodatkowe bilety za najciekawszy mail lub komentarz zostawiony w jakiejkolwiek edycji konkursu.

 KONKURS ZAKOŃCZONY 

Zwycięzcą drugiej edycji zostaje: Kasia Szczerbińska


 #MojSamochodNaVSR

W ramach Pit Party podziwiać będzie można dziesiątki super samochodów. Jest też szansa na wystawienie i pokazanie swojego wyjątkowego pojazdu. Szczegóły znajdziecie tutaj: www.MojSamochod.VervaStreetRacing.pl Czas macie do 8. września.

 

Zdjęcia pochodzą z oficjalnych stron Kuby Przygońskiego oraz Marca Comy

 • Dakarowiec-motorowiec

  Uwielbiam motocykle tak mocno jak samochody dlatego quadów nawet nie biorę pod uwagę. Motorem pokonywać możesz świat dużo łatwiej (mniej waży, mniej miejsca, mniej bagażu więc bierzesz tylko to co musisz). A w rajdach motocykle jednak są bardziej efektowne

 • Gryzzli

  Minimum wygody na dakarze to duże siedzenie, które zapewni tylko quad:)

 • misio

  Misio jezdzilby motorami bo misie lubia motory i miodek;)

 • kamil

  wiadomo ze quad. Najlepiej jakas yamaha cztery kola, troche prowiantu i wody na plecy i jazda na pustynie gryzc piasek.