Zapraszam Was na Dakar…

…na Stadionie Narodowym. wspolpraca-verva-street-racing

Lud zmotoryzowany potrzebuje igrzysk. W zeszłym roku igrzyska – Verva Street Racing odbywały sie pod banderą Top Gear Live. Tegoroczna edycja będzie związana z Dakarem. Oczywiście nie bedzie startu w Paryżu czy Buenos Aires. Po prostu Stadion Narodowy zamieni się w wielką pustynię! dakar-na-narodowym-wizualizacja-toru

Dakar

Rajd Dakar odbywa się od 1979 roku. Powstał z inicjatywy pewnego szalonego francuza, który wymyślił morderczą trasę. Dakar nie był jednak litościwy dla swojego twórcy. Thierry Sabine, zginął właśnie w trakcie Dakaru (w trakcie lotu helikopterem).

Oryginalna trasa to Paryż-Dakar. Trasa jednak przez lata zmieniała się, głównie ze względu na polityczne zawirowania. W efekcie od 2009 roku rajd przeniósł się do Ameryki Południowej. Wymagająca trasa przyczyniła sie do tej pory do śmierci ponad 70 osób. Prawie połowa to uczestnicy, ale Dakar nie jest też litościwy dla obserwatorów. Śmierć żniwo zebrała zarówno wśród widzów jak również dziennikarzy czy właśnie organizatorów.

Odbyło się dotąd 36 edycji Dakaru
Rajd przejechał 3 kontynenty.
Trasa przebiegała przez 32 państwa.
Łącznie wystartowało 14 791 załóg.
Rajd ukończyło 5 578.
Do tej pory łączna trasa wszystkich rajdów to 362 316 km (ilość kilometrów w przypadku motocykli i quadów jest nieco inna ze względu na zmienioną trasę).

A co na Stadionie Narodowym?

Dakar na Stadionie będzie bezpieczniejszy ale równie widowiskowy. Pierwsze 15 000 sprzedanych biletów będzie pozwalało na odwiedziny Pit paty, gdzie będzie odbywał się pokaz samochodów oraz pracy mechaników. Oczywiście będą też punkty, w których będzie można zdobyć autografy kierowców. Samo show, poza zmaganiami Dakarowymi będzie poprzedzone dodatkowymi pokazami (min. radiowozów terenowych, sportowych kosiarek, akrobacje na BMX, wyścigi Fiatów 126p etc.).

Polska vs Reszta świata

Głównym kąskiem będą zmagania polskich zawodników z rywalami z całego globu. Adam Małysz, Jacek Czachor, Jakub Przygoński, Kuba Giermaziak, Rafał Marton, Tadeusz Błażusiak staną naprzeciw min. Marcusa Gronholma, Marca Coma, Helfera Rodriguesa. Sam show będzie też okazją zakosztowania zmagań żużlowców (min. Jarosława Hampela i Emila Sayfutdinova), Monster Trucków, motocykli FMX i innych. Zagraniczne gwiazdy będą jeszcze się pojawiać, a listę możecie śledzić pod tym linkiem.

Wyjątkowe maszyny i znane nazwiska gwarantują, że można szykować się na serię wciągających wyścigów. Oby zmagania nie były ustawione pod naszych:)

Konkurs

W związku z powyższym pewnie części z Was zaczęła cieknąć ślinka na vervę. Razem z organizatorami postanowiliśmy Wam zafundować nieco wrażeń zupełnie za darmo. Dlatego będziemy mieć dla Was 4 podwójne wejściówki na Vervę! verva-street-racing-2014-konkurs-bilety Od najbliższego poniedziałku będą startować 3 edycje konkursu (odpowiednio 18.08, 25.08 i 1.09) związanego z Dakarem. Wy będziecie odpowiadać na pytania związane z kategoriami maszyn startujących w Dakarze.

Czarny koń
Dodatkowo, czwartą wejściówkę dostanie ta osoba, która nie wygrała w żadnej z edycji konkursu ale odpowiedź będzie tak fajna (może być nawet niezwiązana z tematem:)), że postanowimy nagrodzić ją dodatkowo. Dlatego warto będzie wziąć udział, bo każde zgłoszenie walczy do końca!

Powodzenia! Niech piach Dakaru będzie z Wami! 2014-verva-street-racing-konkurs

Edycja 1. zakończona

Edycja 2. zakończona

Edycja 3. zakończona

PS. Wejściówki będą obejmować Pit Party!

Dane dotyczące Dakaru opracowałem na podstawie oficjalnej strony www Dakar oraz Wikipedii.

 • miko

  Oby nie ustawili wyścigu taj jak ostatnio gdy jechal Małysz:)

 • gonzo

  czy to będą konkursy, kto pierwszy ten lepszy?

  • Konkurs będzie związany z samym wpisem (jego kreatywnością). Kolejność nie będzie miała znaczenia. Możesz być pierwszy lub ostatni. Szanse będą równe.

   PS. Sam nie lubię akcji gdzie liczy się podejście typu „siedzę non stop przy komputerze i mam większe szanse”. Dlatego takich akcji nigdy tutaj nie będzie.