Witaj Giulio

Niewiele jest premier samochodowych, na które czekam. Większość dla mnie może się odbywać zupełnie bez echa. Schematycznie.

O! Premiera nowego samochodu marki X. O! Kolejna wersja. O! Koniec produkcji. Normalny cykl.

Ale włosi na całej linii dali ciała i nagle cykl został przerwany. Dokładnie w 2011 roku. Po najlepiej zaprojektowanym samochodzie ostatnich 15 lat, czyli Alfie Romeo 159, dostaliśmy… NIC! Co prawda model, który widzicie miał się pojawić w 2012 roku ale do niczego nie doszło. Premierę regularnie przekładano. Przecieków nie było. A wszyscy utwierdzali fanów marki, że „już niedługo będzie następca”.

A czas płynął.

Mamy 24 czerwca 2015 roku. Przed Wami Giulia! Jedna  z niewielu premier na które czekałem od tygodni. Każdy kolejny news sprawiał, że siedziałem jak na szpilkach.

Kilka tygodni temu pojawiły się zdjęcia szpiegowskia, a wczoraj były już dostępne w sieci pierwsze niewyraźne zdjęcia z kuluarów. Na szczęście jest już z nami.

Pamiętacie prezentację grupy Fiat-Chrysler dotyczącą marki AR? Tak, tą gdzie się samobiczowali, że zatracili jasną wizję włoskiej stajni i tworzyli świetnie wyglądające ale przeciętnie zbudowane samochody? Ten model ma jasno powiedzieć, że to historia. Czy dotrzymali słowa okaże się już niedługo po jazdach testowych i po pierwszych opiniach klientów. Mimo wszystko głęboko wierzę, że jest dobrze. Bo wizualnie jest to kawał dobrej roboty.

Jasne. Nie jest to samochód, w którym można się zakochać jak w poprzedniczce (czyli od pierwszego wejrzenia). Mimo to idealnie wpasowuje się w nową linię Alfy i myślę, że za jakiś czas bardzo się polubimy.

Ktoś może powiedzieć, że czuć tutaj przód Jaguara i tył Maserati Granturismo MC Stradale. To prawda. Może przód jest też zbyt kanciasty – zbyt „kwadratowy”, ale może to kwestia zdjęć. Dobrze, że nie podszywa się przynajmniej pod Astona:)

Alfa_Romeo_Giulia-profile

Mimo wszystko Alfa zrobiła kawał dobrze wyglądającego samochodu. Po genialnej 4C włosi utrzymują dobry poziom.

Technicznie też jest to ukłon względem najbardziej zagorzałych fanów. Napęd na tył lub na 4 buty. Do tego najmocniejsza wersja mająca silnik osiagający ponad 500 koni. Hello! Tego nie było w Alfie od lat!

Czy to znaczy, że makaroniarze znowu złapali wiatr w żagle?

new-Alfa_Romeo_Giulia_back_QV

 • ryuk

  Jest dobrze! Nie jest to efekt WOW, opad szczęki i wzwód ale jest to jeden z najlepiej wyglądających sedanów na rynku. Jeździłbym.

  • Jeździłbym:) Zdecydowanie się zgadzam.

   PS. Chociaż czekam na dobre zdjęcia wnętrza. Bo na pierwszy rzut oka kierownica jak z Mustanga:)

 • W alfach denerwują mnie zawsze tablice rejestracyjne które są z boku. Tutaj na zdjęciach tego nie ma bo są zdjęte, ale mnie to denerwuje z przodu brak symetryczności

  • moto soul

   Przecież to jeden z najpiękniejszych elementów w Alfach!

   PS. Jako dziecko też miałem problem z tym brakiem symetrii. Potem skończyłem 10 lat i mi przeszło:)

 • Moim zdaniem auto przepiękne. Nowoczesny wygląd a pod względem technicznych też całkiem całkiem :)

 • W życiu bym alfy nie kupił, jedną już miałem i wystarczy może i wygląda ale to złom na kołach ciągle coś się psuje.