Wrażenia po Fleet Awards 2016

Fleet Awards 2016 oficjalnie zakończone. Byłem, oceniałem samochody i wróciłem szczęśliwy.

Kto obserwował na snapchacie (moto.soul) ten wie, że działo się sporo. Stoiska usługodawców i marek samochodowych, jazdy miejskie i próby terenowe. Testy przyspieszeń, pomiary spalania (chociaż nie tylko to najniższe testowaliśmy) i krótki tor do sprawdzenia prowadzenia się samochodu. Samochodów tak dużo, że musieliśmy być podzieleni na grupy. Mi w udziale przypadła grupa, w której najliczniejsze były samochody klasy C, z czego byłem bardzo zadowolony. Tak jak wspominałem ostatnio, chciałem sprawdzić też jak czuję się w modelach, wśród których szukam czegoś dla siebie.

Fleet Awards 2016

Czy formuła krótkich testów pomogła w tym? Tak i nie.

Tak bo mogłem odsiać te modele, w których nie czułem się dobrze. Lub takie, których ergonomia nie jest wystarczająco ergonomiczna dla mnie. Lub też takie, w których nie mogłem znaleźć dla siebie odpowiedniej pozycji. Człowiek nawet nie wie, jak bardzo jest niekompatybilny z wieloma modelami:)

Nie, ponieważ nawet dzień z samochodami nie wystarcza na ocenę wszystkich aspektów. O ile ja miałem ułatwione zadanie, to fleet managerowie, którzy zarządzają flotami po 100, 300, 500 czy 1000 (!)  samochodów mają na swoich barkach dużą odpowiedzialność za wybór, w którym trzeba pogodzić bardzo wiele spraw. Dzień nie wystarcza aby ocenić wszystkich walorów samochodów, ale pozwala wyrobić swoją opinię w przynajmniej podstawowych kwestiach. Chociaż nawet dwa dni imprezy pewnie nie wystarczyłyby do oceny wszystkich samochodów.

Fleet Awards 2016 Fleet Awards 2016 Fleet Awards 2016 Ford Focus Tracking Samochodów

Teren Twierdzy Modlin nie jest najnowszy, co dobrze obnażało wszelkie problemy zestrojenia podwozia samochodów. Oczywiście na tyle, na ile można było to sprawdzić na krótkich próbach. Dla reszty pozostały testy miejskie wybranymi modelami. Zróżnicowana trasa dużo lepiej oddawała charakter samochodu. Ja na mieście testowałem Seata Leona Cupra z manualną skrzynią (może nie jest to najczęstszy wybór do flot ale z pewnością dla wielu stanowił ciekawostkę) oraz Forda Mondeo Vignale Hybrid.

Ford Mondeo Vignale Hybrid

Dla mnie osobiście Fleet Awards wniósł dużo. Mogłem upewnić się w wyborze samochodu dla swojej firmy. Dobrym wyborze.

I takich wyborów też Wam życzę, zachęcając do odwiedzin tej imprezy dla biznesu w przyszłym roku.

FB-fleet


Fleet_Awards_2016_logo

Moto Soul jest patronem medialnym Fleet Awards 2016

  • Dzięki za relację, może za rok sam się wybiorę ;)