Verva street racing, konkurs edycja 3.

Szansa na darmowe bilety na VSR2014!

Dziś staruje 3., ostatnia edycja naszej zabawy z Vervą.
wspolpraca-verva-street-racing„Dakar na Narodowym” uświetni jeszcze jedna z gwiazd: Carlos Sainz. Ten kierowca głównie znany z WRC (2 razy był Mistrzem Świata, 4 razy sięgnął po 2. miejsce) po zakończeniu długiej kariery WRC zajął się rajdami terenowymi. Z dobrym rezultatem, zwłaszcza na Dakarze:

 • 2006 – wygrał 4 etapy, ukończył na 11 pozycji,
 • 2007 – wygrał 5 etapó, ukończył na 9 pozycji
 • 2009 – wygrał 6 etapów ale rajdu nie ukończył
 • 2010 – wygrał tylko dwa etapy ale zdobył pierwsze miejsce, wygrywając Dakar
 • 2011 – wygrał 7 etapów, zajął 3 miejsce
 • 2013 i 2014 wygrał odpowiednio 1 i 2 etapy, ale rajdów nie ukończył.

carlos_sainz_dakarUrodzony w 1962 roku zawodnik nie wciąż nie zamierza zakończyć kariery. Będzie, startował w Dakarze 2015, Peugeotem 2008 DKR.
Warto wspomnieć, że właśnie samochodami typu buggy Sainz startował w ostatnich 2 rajdach i buggy Peugeota będzie próbował sięgać po zwycięstwo w kolejnym roku.
Właśnie kończę czytać teraz biografię Colina McRae, w której wspomina on w wielu miejscach swoją rywalizację z Sainzem. Tym ciekawszym będzie dla mnie jego występ.

 

Poza quadami, motocyklami i samochodami Dakar obfituje również w samochody ciężarowe. Pierwszy raz ciężarówki wystartowały w 1980 roku. Te swoiste mamuty w rywalizacji, wożą praktycznie cały ekwipunek ze sobą.
Polacy mają też swoje sukcesy ciężarówkami.
Najwyższe miejsce wśród kierowców ciężarówek, 20. miejsce, do tej pory zajął Grzegorz Baran(w 2010).
Najlepiej sklasyfikowany, jako pilot, Jarosław Kazberuk, w 2003 roku zajął 16 miejsce.
Pierwsze zaś miejsce zajął, dwukrotnie, w 2012 i 2014 roku mechanik  Darek Rodewald razem z holenderskim zespołem Iveco.

dakar-ciezarowki

 

Verva poza atrakcjami, o których już pisałem, będzie też okazją do usłyszenia Jamiroquai. Nikt pewnie nie wybierze się tam specjalnie na koncert, ale przy okazji dobrze będzie usłyszeć ich po paru latach (ostatnim razem udało się w 2008). Po cichu liczę, że Jay Kay przywiezie na imprezę jakiś ze swoich samochodów z prywatnej kolekcji np Miurę.
2014-verva-street-racing-koncert-jamiroquai

Konkurs

Ostatnia szansa na wygranie w naszej zabawie.

Zadanie na ten tydzień brzmi:
Dakar przeniósł się z Europy i Afryki do Ameryki Południowej… Napisz gdzie Twoim zdaniem byłoby najlepsze miejsce do ścigania się ciężarówkami i buggy

Dla formalności przypominam zasady (obowiązujące też w przypadku poprzednich edycji. Wygrywa najciekawsza odpowiedź. Do wygrania są 2 bilety na Vervę, obejmujące Pit Party.
Liczą się wszystkie komentarze i maile wysłane do 5. września do 23:59.

Dodatkowo spośród wszystkich zgłoszeń ze wszystkich edycji wybierzemy najciekawszą odpowiedź, którą nagrodzimy dodatkowymi 2 biletami.

Ogłoszenie wyników 8.09.2014. Wtedy też skontaktujemy się ze zwycięzcami mailowo. Więc pilnujcie skrzynek aby zaproszenia zdążyły dotrzeć:)

 

 KONKURS ZAKOŃCZONY

Ostatnią edycję konkursu wygrywa: Max

Dodatkową nagrodę, za najciekawsze zgłoszenie wygrywa: trzyswiaty

Gratulujemy!

Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony Carlosa Sainza i strony polskiej reprezentacji w rajdach terenowych

 • Ryuk

  Chyba oryginalna zabawa od Europy do Afryki była najciekawsza. A tak to wybierając najlepiej żeby zachaczał o Egipt (rajd a w tle piramidy:))

 • Iza B.

  Ciężarówki – to oczywiście Ameryka Północna, dziki pęd przez prerię lub stepy. Kto zrobi większy tuman kurzu i szybciej dotrze do stóp pasma górskiego na horyzoncie, które mimo przemierzonych kilometrów wydaje się być coraz bardziej odległe…. A buggy – widzę ( to wizjonerska wizja ;) ) na księżycu ! Takie wyścigi „leciutkim samochodzikiem” z solidnym umocowaniem od dołu. Ciekawe czy trzymałyby się terenu czy podskakiwały jak piłka razem z kierowcą i pilotem…? Może kiedyś…

 • Będzie ciekawa impreza, szczególnie wyścig żużlowy :)

 • Katarzyna Grabowska

  Ameryka Południowa- Północno-Zachodnia część Chile, piaszczyste okolice miasta

  Antofagasta- gdzie byłam 8 lat temu :)

 • Paulina J

  Jak wysyłać odpowiedz na pytanie konkursowe?

  • Paulina, wystarczy że skomentujesz ten post.

   Jeżeli nie chcesz się dzielić odpowiedzią możesz też wysłać nam maila.

 • mctrish

  Wyścig po zimnej Arktyce
  w zamrożonej lodem bryce
  wokół lodowców i skarp
  to nie byłby zimowy letarg
  tylko żeby odcinek nie był za długi
  bo mogłyby nie poradzić sobie buggy
  a ciężarówki nie każdą porą
  ale raczej poradzą sobie z aurą lodową
  tylko niech lód utrzyma temperaturę
  bo kto by chciał z przerębla wyciągać furę?

 • Max

  Pomijając względy polityczne uważam, że ciekawe trasy można wyznaczyć dużo bliżej niż proponują pozostali Użytkownicy. Start gdzieś na zachodniej Syberii, przeprawa przez Ural, następnie malownicze kazachstańskie bezdroża, potem dalej na ukraińskie stepy. Jeśli chodzi o ruraki, to nie musimy szukać daleko – największa kopalnia odkrywkowa w Polsce, czyli Bełchatów! :D

 • Paulina J

  Machu Picchu (Peru), Ciężarówki miałyby gorzej, ale buggy na pewno dały by radę. Przepiękne widoki, zapierające dech w piersiach. W tym miejscu człowiek czuje się bliżej Boga.

 • K. Janczi

  Biegun północny ;)

 • Anna

  Zapowiada się ciekawie, obecna będę z pewnością :) Słyszeliście o modelu Subaru Impreza STI? Ten świetny sprzęt jest do wygrania w konkursie: http://bit.ly/1CN0yN4